Auto detailing

Pod angielsko brzmiącą nazwą „auto detailing” kryje się nic innego, jak dokładnie wyczyszczenie samochodu, jego regenerację i ogólnie doprowadzenie pojazdu do takiego stanu, by wyglądał jak nowy, a nawet lepiej. Można powiedzieć, że to takie SPA dla samochodu.

Cel auto detailingu

Celem takich zabiegów jest poprawienie stanu technicznego i wizualnego samochodu, również po to, by służył jeszcze dłużej. Oczywiście taki zabieg podnosi również wartość samochodu, co jest znaczące przy chęci sprzedaży wysłużonego już auta.

Auto detailing nie jest zarezerwowany jedynie dla aut używanych, podniszczonych. Często specjalnym zabiegom poddaje się również auta nowe, świeżo po wyjeździe z salonu.

Nie jest to łatwy proces, ani szybki. Trwa nawet kilka dni, ale porządnie wykonany sprawi, że auto będzie wyglądało oszałamiająco.

Na czym to polega?

Przede wszystkim należy cały samochód oczyścić i odrestaurować. Czasem wystarczy zadbać tylko o poszczególne elementy, czasem trzeba zająć się wszystkim. Usługa nie obejmuje jedynie zewnętrznej części auta. Odrestaurowuje się również wnętrze samochodu, by nadać mu nowy, świeży wygląd.

Zewnętrzny auto detailing

Zamawiając usługę auto detailingu nie otrzymamy jedynie standardowego mycia i woskowania. Specjaliści będą skupiali się na detalach, takich jak zagniecenia, zabrudzenia czy zarysowania. Wszystkie takie defekty będą w specjalny sposób usuwane, by były jak najmniej widoczne, a najlepiej zniknęły całkowicie. Poza tym warto zwrócić uwagę na kolor. Jeśli jest już nieciekawy, fachowcy postarają się przywrócić mu dawny blask i moc.

Auto detailingWewnętrzny auto detailing

Wewnątrz auta odnawia się głównie tapicerkę, plastiki i inne tego typu elementy. Czyszczone jest dosłownie wszystko, nic nie wolno pominąć, by nie odznaczało się na tle dopieszczonych części. Oczywiście nie wolno do tego procesu używać zwykłych środków, jakimi zazwyczaj czyszczone są samochody. Nie trudno zniszczyć jakiś element wyposażenia źle dobranym środkiem chemicznym, dlatego zadania tego powinni podejmować się jedynie dobrze wyuczeni specjaliści.

Poczta pantoflowa, czyli poszukiwanie opinii zadowolonych klientów

Nie każdy warsztat samochodowy czy myjnia świadczy usługę auto detailing, a przed powierzeniem auta do takiego zabiegu warto poczytać opinie na temat danej firmy.

Auto detailing nie jest tanią usługa, ale wartą uwagi, pod warunkiem, że będzie naprawdę dobrze zrobiona. Nawet najstarsze samochody poddane takim działaniom będą cieszyć oko i wzbudzać podziw otoczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ