motorowe gogle

Jazda motocyklem w terenie dostarcza wielu emocji i dużo adrenaliny. Aby była bezpieczna, należy stosować odpowiedni strój i wyposażenie. Bezwzględnie konieczny jest kask uzupełniony o odpowiednie gogle. Nie mogą to być te same, które zakładamy zimą do jazdy na nartach lub snowboardzie.

Gogle do motocrossu

Muszą być przede wszystkim lekkie. Jazda w trudnym terenie kosztuje wiele wysiłku, stad noszenie ciężkich akcesoriów niepotrzebnie męczyłoby jeżdżącego. Zaletą są elastyczne oprawki, które dopasowują się do twarzy. Miękka konstrukcja przyda się podczas różnych upadków, nie powodując specjalnych kontuzji. Wewnętrzna część gogli powinna wyścielona gąbką antyalergiczną, zatrzymującą kurz i odprowadzającą pot. Szkła w goglach są zazwyczaj wymienne, wyposażone w technologię anty-fog, zapobiegającą parowaniu oraz anti-scratch, redukującą pojawianie się rys i zadrapań. Wizjery mogą być przyciemnione, lustrzane lub całkiem przezroczyste.

Udogodnienia na trasie

Doskonałym elementem gogli, zwiększającym wygodę ich użytkowania, są zrywki. Wykonane ze specjalnej folii, opiera się je na mocowaniach. Gdy na goglach zbierze się warstwa liści, błota, warstwa folii jest po prostu odrywana, a motocyklista ma znowu doskonałą widoczność. Oczyszczanie może odbywać się manualnie, a także mechanicznie – ma to duże znaczenie przy intensywnych treningach w bardzo trudnych warunkach. Koszt 10 zrywek nie przekracza 20 zł.

Ile to kosztuje o które gogle warto kupić?

Rynek jest ogromny i jak w wypadku wielu innych rzeczy można kupić chińskie produkty no-name, niekoniecznie przyzwoitej jakości za kilkadziesiąt złotych, a można zdecydować się na uznanego producenta. Firma Progrip oferuje gogle doskonale spełniające swoje funkcje w przedziale cenowym 100 – 180 zł. Lepsze jakościowo produkty firm Scott i Oakley oferowane są w granicach 200 – 400 zł, jednak w tym wypadku warto zapłacić więcej za wygodniejsze gogle. Jednak tak naprawdę każdy powinien dopasować jakość, możliwości i cenę do swoich potrzeb.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ