akcesoria motocyklowe

Aktualnie prawo jazdy kategorii B upoważnia bez dodatkowych egzaminów do poruszania się motocyklami i skuterami o pojemności do 125 cm5. Dzięki temu wiele osób, do tej pory nie mających żadnego doświadczenia z takimi jednośladami, decyduje się na zakup pierwszej maszyny. Jak w wielu innych branżach, tak i tu istnieje wiele akcesoriów, z których jedne poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy, a inne są zbędnym wydatkiem pieniędzy. Na czym nie oszczędzać?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Podstawą jest kask, zgodny z homologacją ECE 22-05. Bez niego nie powinno się wsiadać na motor, o nieprzewidziane sytuacje nie jest przecież trudno. Najtańsze certyfikowane kaski kosztują ok. 150 zł, nie jest to wiec koszt wygórowany w stosunku do bezpieczeństwa, jakie oferuje.
Jednak ochrona głowy to nie wszystko, pozbawiony bezpiecznej karoserii pojazd naraża nasze kolana, łokcie i ramiona. O solidne siniaki, nawet podczas wywrotki przy spokojnej jeździe nie jest trudno. Porządne kombinezony, kurtki, spodnie i rękawice będą stanowiły prawdziwe zabezpieczenie pleców i kończyn naszego ciała. To dopiero minimum, w miarę możliwości należy pamiętać o pasach nerkowych i innych ochraniaczach. Akcesoria te są homologowane, warto więc wydać więcej za sprzęt lepszej jakości.

Dodatkowe wyposażenie

Tak jak alufelgi poprawiają wygląd i trakcję samochodu, tak są akcesoria, poprawiające komfort podróżowania motocyklem. Komplet ciężarków na kierownice pomoże zmniejszyć drgania podczas jazdy. Sakwy i kutry przydadzą się podczas dalszych podróży. Różnego rodzaju crash pady i gmole ograniczą kontuzje podczas upadków, a tankpad zabezpieczy zbiornik paliwa. Właściwa i trwała blokada zapobiegnie kradzieży naszej maszyny.

A dla motocyklisty….

Bielizna termoaktywna zapewni komfort jazdy nie tylko w chłodniejsze dni, ale i latem. Kominiarka wchłonie wilgoć, nie dopuszczając do zawilgocenia kasku. Odzież przeciwdeszczowa pomoże przetrwać pochmurne i mokre dni.

Nie należy zapominać o kamerze, montowanej do kasku, która umożliwi zarejestrowanie niebezpiecznych sytuacji. Nagranie będzie stanowiło nie tylko dokumentacje naszej podróży, lecz także może być dowodem w rozmowach z policją.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobre gogle na motocykl
Następny artykułWosk na karoserię
Redakcja ASmoto.pl

Motoryzacja uzależnia, mnie na pewno! Od lat pasjonat, a od niedawna rajdowiec amator.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ