kask na motor

Odpowiedni i atestowany kask to podstawa bezpieczeństwa jazdy ma motorze. Na rynku występuje wiele rodzajów i typów ochrony głowy motocyklisty, dlatego każdy dobierze dla siebie odpowiedni hełm.

Właściciele chopperów preferują kaski otwarte. Pomimo stosunkowo słabej osłony przed czynnikami atmosferycznymi i niskiego bezpieczeństwa, zapewniają szeroki kąt widzenia i co ważne, pozwalają poczuć na twarzy pęd powietrza. Zupełnie inaczej wyglądają kaski integralne, wybierane przez miłośników sportowej jazdy. Są lekkie, dobrze izolują od hałasu, zapewniają wysokie bezpieczeństwo. Cięższe od nich są kaski szczękowe, jednak te pozwalają komunikować się z otoczeniem bez zdejmowania ochrony z głowy. Motocross rządzi się zupełnie innymi regułami- tutaj kluczowa jest ochrona twarzy i brody oraz zapobieganie wrzucaniu błota na gogle.

Na co zwrócić uwagę w sklepie?

Kask, by być dopuszczonym do użycia w ruchu drogowym, musi spełniać normę bezpieczeństwa ECE-2205. Przyznanie tej normy uzależnione jest od ochrony, jaka zapewnia kierującemu. Nie należy kupować kasków używanych. Pomimo, iż może wyglądać normalnie, mógł uczestniczyć w wypadku, a to ma wpływ na nieodwracalne zmiany w strukturze pochłaniającej energię przy uderzeniu.
Kupując kask, wybierzmy taki, który ma wyjmowaną wyściółkę. Pozwoli to na odpowiednią dbałość o higienę wnętrza.

Lekko, lżejszy, bluetooth.

Zwróćmy uwagę ma masę kasku oraz jego wielkość. Będziemy przecież nosić go na głowie podczas jazdy i im będzie lżejszy, tym nam będzie wygodniej. Odpowiednie dopasowanie sprawi, że podczas energicznych ruchów głową kask nie będzie się niespodziewanie przemieszczał. Dobrze, by miał szybkę z nieparującego materiału, odporna na zarysowania. Ważna tez jest odpowiednia wentylacja, którą zapewniają otwory w wewnętrznej, styropianowej warstwie.

Nowoczesna technika trafiła też do kasków motocyklowych. Zainstalowany system bluetooth pozwoli nie tylko słuchać muzyki podczas jazdy, ale i porozumiewać się za pomocą smartfona z innymi motocyklistami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ