Kask motocyklowy dla dziecka

Pasjonaci motocykli starają się zarażać swoja pasją dzieci. Nic w tym dziwnego, jeżeli tata z przyjemnością jeździ na motorze, jest szansa, ze jego syn będzie robił to samo. Warto jednak już od małego dbać o bezpieczne i prawidłowe nawyki. Jeżeli tata jeździ w kasku, syn też powinien

Nie za duży, nie za mały

Kask odpowiedni dla 8-9 latka można kupić w standardowej ofercie wielu producentów. Rozmiary XXXS lub XXS będą pochodziły z normalnych „dorosłych” kolekcji. Oznacza to, że spełnią wszystkie normy bezpieczeństwa oraz dopuszczenia do używania w ruchu drogowym.

Dobór kasku warto zacząć od pomiaru głowy dziecka. Pomiar wykonuje się na wysokości czoła i ponad uszami. Wynik warto zaokrąglić w górę, dziecko przecież wciąż rośnie.

Przymiarka

Prawo konsumenta pozwala na zwrot towaru nawet w wypadku zakupu w sklepie internetowym. Kask dla dziecka nie powinien mieć dużego luzu, a już nie dopuszczalne jest przesuwanie się go na różne strony. Gdybyśmy taki kupili, bez wahania oddajmy go a zamówmy mniejszy model. Ważne też jest, by nie był za ciężki- ale to możemy oszacować dopiero podczas podróży z dzieckiem.
Na początku każdy kask będzie trochę uciskał. Dopiero kiedy wyściółka ułoży się do głowy, ten dyskomfort zniknie.

Aby sprawdzić, czy kask jest odpowiednio dobrany, należy przeprowadzić mały test. Na początek poprośmy dziecko, by energicznie potrząsało głową. Alternatywą jest unieruchomienie hełmu i poproszenie o wykonanie ruchów głową. Pozwoli to na oszacowanie luzów wewnątrz. Jeżeli będą zbyt duże, trzeba pomyśleć o wymianie na mniejszy.

Niezależnie od wszystkiego trzeba pamiętać, że dziecko na motorze to ogromna odpowiedzialność. Mając pod opieką młodego człowieka należy zachować wzmożoną czujność. Kask na głowie to minimum i podstawa bezpieczeństwa, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Choć dziecko za chwilę prawdopodobnie z niego wyrośnie postarajmy się zrobić wszystko, by był to sprzęt atestowany, wysokiej jakości. Tylko wtedy będziemy mogli razem spokojnie jeździć.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ