Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się w obrębie miasta, czy wyjeżdżasz za granicę, efektywne spakowanie samochodu może bardzo ułatwić ci życie

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się w obrębie miasta, czy wyjeżdżasz za granicę, efektywne spakowanie samochodu może bardzo ułatwić ci życie. Upewnij się, że twój samochód jest zapakowany w odpowiedni sposób, abyś mógł nie tylko wcisnąć wszystko, co potrzebujesz, ale także, aby wszyscy twoi pasażerowie byli bezpieczni i czuli się komfortowo.

Sprawdź, co musisz przewieźć

Pierwszym krokiem jest sortowanie, pozbywanie się zbędnych przedmiotów, a następnie pakowanie. Wybór tylko tych rzeczy, których faktycznie potrzebujesz, pomoże w pakowaniu.

Jeśli pakujesz tylko kilka przedmiotów – rzeczy, których nie chcesz pakować w ciężarówkę przeprowadzkową – określ, co jest delikatne i może łatwo się zepsuć / zbić/ połamać, a co nie wymaga zbytnich zabezpieczeń. Na przykład, zaleca się przewożenie elektroniki osobnym samochodem, ponieważ są to ciężkie i kosztowne przedmioty, a ponieważ są delikatne, wymagają troskliwej opieki.

Użyj bagażników dachowych

Pierwszą sztuczką do pakowania więcej w samochodzie jest spakowanie rzeczy na zewnątrz. Bagażniki dachowe są najlepszym wynalazkiem dla osób w drodze. Pozwalają one na bezpieczne i wygodne przewożenie ładunków, a jednocześnie chronią przed wpływami atmosferycznymi i stanowią dobre zabezpieczenie, jeśli musisz spędzić noc w drodze. Wysokiej jakości belki i boksy bagażnikowe oraz inne akcesoria w atrakcyjnych cenach znajdziesz na stronie internetowej sklepu Volkswagena pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl w zakładce ‘transport’.

Torby do przechowywania próżniowego

W przypadku przedmiotów, które zajmują dużo miejsca, takich jak pościel i ubrania, torby te są idealnym rozwiązaniem do montażu w ciasnej przestrzeni. Są one dość niedrogie i mogą zmniejszać nieporęczne przedmioty do niewielkich rozmiarów, które zmieszczą się między innymi zapakowanymi przedmiotami z tyłu samochodu lub w górnym bagażniku.

Używaj worków a nie pudełek lub toreb

Jeśli nie podoba ci się pomysł zakupu worków próżniowych, użyj zwykłych worków na śmieci na przedmioty, które mogą być ściśnięte w małe przestrzenie, takie jak pod siedzeniem lub w rogach bagażnika. Bagaż nigdy nie będzie idealnie pasował do kształtu twojego samochodu, więc wszelkie przedmioty, które są miękkie, powinny być zapakowane w torby.

Wykorzystaj każdą przestrzeń

To niesamowite, ile ukrytych przestrzeni znajduje się w samochodzie. Miejsca pod przednimi siedzeniami są idealnym miejscem do przechowywania dodatkowych butelek wody, przekąsek, czy książek. W bagażniku lub tylnej części klapy znajdują się idealne miejsca do przechowywania plecaków, torebek z ubraniami, butów. Małe przedmioty można przechowywać na podłodze, ale upewnij się, że ty i twoi pasażerowie są bezpieczni i podróżują wygodnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ