Serwisowanie samochodu w ASO

Samochód jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym środkiem transportu na świecie. Każdego dnia korzysta z niego tysiące osób, a wszystko to za sprawą wygody i dostępności sprzyjającej mu infrastruktury drogowej. Posiadanie auta nie jest rzeczą nieosiągalną – to jedno z dóbr znajdujących się w zasięgu każdej osoby żyjącej w danym kraju.

Bardzo istotne jednak, aby na bieżąco dbać o swój pojazd i przeprowadzać jego regularne przeglądy serwisowe. W tym celu można wybrać się do najbliższego warsztatu mechanicznego bądź też odwiedzić autoryzowany serwis obsługi (ASO). Która z opcji okaże się bardziej opłacalna? Komu powierzyć swój pojazd, aby mieć co do niego stuprocentową pewność. O tym postaramy się opowiedzieć w poniższym wpisie.

Wybór ASO rozwiązaniem bezpieczniejszym

Skrót ASO wywodzi się od sformułowania Autoryzowanej Stacji Obsługi. To warsztat, którego praca ma bezpośrednie powiązanie z konkretną marką pojazdów i działa zazwyczaj na podstawie współpracy z jednym z salonów. Przy konieczności zrobienia przeglądu bądź wyeliminowania pojawiającej się usterki, właściciel samochodu zawsze wybiera serwis ASO marki, której samochodem dysponuje. Większość warsztatów samochodowych przyjmuje auta pochodzące od różnych producentów, niejednokrotnie nie znając ich specyfiki i budowy. Taka naprawa może się więc okazać dobra jedynie przez chwilę.

Powodem, dla którego kierowcy decydują się omijać ASO jest nieco wyższa cena za części. Przez wzgląd na stosowanie oryginalnych zamienników przy wymianie, ich koszt może okazać się nieco obszerniejszy. Niemniej jednak, w przypadku warsztatów prywatnych zdarza się mechanikom wymieniać części, które wcale źle się nie sprawują. Oczywiście nie wszyscy, choć ci mniej uczciwi mechanicy mogą nabić sobie w ten sposób spory rachunek.

W przypadku oddania samochodu w ręce specjalistów z ASO, mamy pewność co do ich pracy. To mechanicy wyszkoleni w konkretnym kierunku i doskonale znający specyfikę pojazdów marki, w której pracują. Stosowanie oryginalnych części zamiennych powoduje, że zawsze mamy pewność co do stanu naszego pojazdu.

ASO opłacalne pod kątem sprzedaży

Wybór ASO

W teorii, przy kupnie auta nie myśli się od razu o jego sprzedaży. Decydując się jednak na przeglądy i usuwanie usterek w autoryzowanych serwisach, możemy w późniejszym czasie liczyć na więcej pieniędzy za taki pojazd. Powodem są oryginalne części peugeot, które stosuje się w ramach naprawy samochodów pochodzących od francuskiego producenta. Wbrew pozorom, kupcy sporo uwagi poświęcają temu, aby pojazd był na bieżąco serwisowany w takich placówkach. Dla nich oznacza to pewność, za którą są skłonni dopłacić nawet kilka tysięcy więcej.

Czy warto serwisować w ASO?

Odpowiedź na to pytanie jest zależna od stanu i wieku samochodu. Kupując kilkunastoletni pojazd służący dojazdom do pracy, nawet ASO nie będzie w stanie przybliżyć go technicznie do nowości. Wtedy lepiej już znaleźć solidnego mechanika w swojej okolicy i jemu powierzyć swoje auto. Decydując się natomiast na nowy samochód, którym wyjechaliśmy prosto z salonu – serwisowanie go w nieautoryzowanych warsztatach może okazać się sporym błędem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ