Trendy motoryzacyjne na rok 2023

Rok 2023 przyniesie wiele ciekawych nowości i zmian w świecie motoryzacji. Już teraz możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie samochodami elektrycznymi i autonomicznymi, a także innymi technologiami jutra. W tym artykule przyjrzymy się kilku nadchodzącym trendom motoryzacyjnym oraz ich wpływowi na nasze codzienne życie.

Branża technologiczna bliżej motoryzacyjnej

Samochody stają się komputerami na kółkach. Ich producenci zdają sobie z tego sprawę, przez co zaczynają konkurować o najlepszych programistów z tradycyjnymi firmami technologicznymi. Dynamiczny rozwój dotyka także systemy związane z dystrybucją pojazdów, leasingiem, gwarancją i serwisem. Producenci aut robią wyraźny krok w kierunku przyszłości, aby dorównać markom technologicznym w zakresie jakości swoich usług oraz customer experience.

Coraz mniej ludzi w procesie

Wiele czynności wykonywanych do tej pory przez profesjonalistów mogą wykonywać obecnie komputery, a w tym zyskująca ogromną popularność sztuczna inteligencja. Zjawisko to ma zarówno plusy, jak i minusy. Z jednej strony nowe systemy wywiązują się ze swoich zadań lepiej, szybciej i taniej niż ludzie. Z drugiej strony proces ten zabiera miejsca pracy. Jednocześnie zachodzące zmiany generują nowe posady w innych sektorach, dla osób z odpowiednimi kwalifikacjami. Nie ulega wątpliwości, że to złożone zjawisko.

Konopie indyjskie w branży moto?

I nie tylko one. Konopie indyjskie to swoisty symbol zachodzących zmian. Wielu inżynierów i producentów szuka zastępczych surowców, licząc na przełomowe odkrycia i oszczędności. Próba wykorzystania konopi w branży motoryzacyjnej jest tego doskonałym przykładem. Można używać ich zarówno w produkcji paliwa, jak i w roli surowca do lekkich i mocnych części oraz komponentów aut.

Pojazdy autonomiczne — hit czy kit?

To się jeszcze okaże. Wiele wskazuje jednak na to, że, niedługo samochody autonomiczne zaczną doskonale odnajdywać się wszędzie tam, gdzie teraz potrzebują jeszcze pomocy człowieka. Ciasne, zatłoczone i skomplikowane uliczki stanowią dla producentów wyzwanie, lecz brakuje powodów, aby wątpić w ich sukces. Następne lata z pewnością okażą się kluczowe dla pojazdów autonomicznych. Warto przy tym pamiętać, że Tesla nie jest jedyną firmą rozwijającą tę technologię.

Posiadanie na własność odchodzi do lamusa

Na rynku motoryzacyjnym da się zauważyć coraz większą przychylność dla alternatywnych modeli posiadania samochodów, takich jak car sharing lub różne formy wynajmu. Co prawda w Polsce trendy te są jeszcze mało zauważalne dla niewtajemniczonego obserwatora, lecz z pewnością będzie się to zmieniać. Oczywiście odejście od tradycyjnego posiadania auta nie jest zwykłą modą. To celowy zabieg, który ma na celu usprawnienie ruchu drogowego i zminimalizowanie szkodliwej emisji.

Jeśli wynajem długoterminowy lub leasing interesuje również ciebie, skorzystaj z oferty Carsmile. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej carsmile.pl. Zapraszamy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ