Wynajem długoterminowy Mazdy

Wynajem długoterminowy to ciekawa alternatywa dla zakupu gotówkowego, leasingu i kredytu samochodowego. Coraz więcej kierowców decyduje się wynająć auto, zamiast je kupować. Wbrew wciąż pokutującej opinii to może się opłacać, o czym przekonujemy w naszym artykule, za przykład biorąc wynajem długoterminowy Mazdy, czyli jednej z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych w Polsce.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Wynajem lub najem długoterminowy to usługa, w ramach której wynajmujący użycza najemcy samochód w zamian za miesięczną opłatę abonamentową. Jej wysokość jest uzależniona od wielu czynników, w tym ceny początkowej pojazdu, szacunkowej utraty wartości, wysokości ewentualnej wpłaty oraz usług dodatkowych.

To warto wiedzieć

W kwotę miesięcznego abonamentu mogą zostać wliczone takie pozycje, jak ubezpieczenie, serwis czy sezonowa wymiana opon.

Abonament w wynajmie długoterminowym z reguły jest znacznie niższy w porównaniu z np. ratą kredytu czy leasingu. Wszystko dzięki temu, że najemca spłaca wyłącznie utratę wartości pojazdu, a nie jego cenę początkową. Nie ma tutaj również obowiązku wykupu samochodu – po zakończeniu umowy można zawrzeć kolejną i przesiąść się do fabrycznie nowego auta.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego?

Najem długoterminowy to atrakcyjna propozycja dla osób, które chcą jeździć nowym lub prawie nowym samochodem, natomiast wcale nie czują potrzeby jego posiadania. W tym wariancie można sobie zapewnić wiele lat podróżowania zawsze „świeżym”, bezawaryjnym i bezpiecznym pojazdem, co na pewno jest kuszące.

Wynajem ma tę zaletę, że pozwala zachować bardzo niskie koszty użytkowania auta oraz zapewnić sobie bezcenny święty spokój. Docenią to osoby, które w przeszłości doświadczyły problemów z autem, wydały mnóstwo pieniędzy na naprawy, a ostatecznie i tak musiały sprzedać samochód. Tutaj wszystkie obowiązki eksploatacyjne – oczywiście poza tankowaniem i bieżącym dbaniem o auto – można scedować na wynajmującego.

Wynajem długoterminowy jest bardzo ciekawym rozwiązaniem z punktu widzenia osób – zarówno fizycznych, jak i przedsiębiorców – które nie dysponują gotówką na zakup samochodu lub nie chcą się z nią rozstawać. Wolą płacić abonament i po 2-3 latach przesiąść się do kolejnego auta w ramach nowej umowy, nie kłopocząc się sprzedażą, serwisowaniem itd.

Czy wynajem ma istotne wady?

Najem długoterminowy nie jest rozwiązaniem, które wpisze się w oczekiwania każdego kierowcy. Dla wielu wadą tej usługi będzie fakt, iż właściciel samochodu w umowie może zastrzec różnego rodzaju ograniczenia dotyczące np. maksymalnego przebiegu rocznego – podlega to indywidualnym negocjacjom, natomiast trzeba o tym wspomnieć.

Znajdź oferty wynajmu długoterminowego Mazdy w jednym miejscu

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, że wynajem długoterminowy może być dobrym rozwiązaniem także dla Ciebie, to w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert odwiedź platformę iBemo.

iBemo to serwis internetowy, który daje bezpośredni dostęp do ofert wynajmu pochodzących prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo. Z poziomu platformy samodzielnie wyszukasz najlepszą ofertę, poznasz ostateczny koszt wynajmu, dobierzesz opcje dodatkowe (np. serwis czy ubezpieczenie), a także zawrzesz umowę w 100% online, bez wychodzenia z domu. Samochód możesz odebrać w jednym z 14 salonów Grupy Bemo lub zażyczyć sobie dostarczenia go pod wskazany adres.

Najlepszych ofert wynajmu długoterminowego Mazdy szukaj na stronie https://ibemo.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ