Obecnie wiele osób i firm, które posiadają własną flotę samochodów, decyduje się na zamontowanie w nich lokalizacji GPS.

Dzięki niej można mieć pełną kontrolę nad pojazdami, a także nad poszczególnymi pracownikami. Taki monitoring gps montowany jest między innymi w samochodach, należących do firm, zajmujących się przewozem osób, czy w pojazdach należących do wypożyczalni samochodów. gps monitoring posiada wiele zalet, które postaramy się przybliżyć w poniższym artykule.

1. Zaoszczędzenie pieniędzy – posiadając możliwość kontrolowania zużycia paliwa możemy ograniczyć nadużycia i kradzieże.

2. Zaoszczędzenie czasu – urządzenia, które odpowiadają za monitoring gps pojazdu mają także funkcję wysyłania na przykład powiadomień na smartfony o kończącym się ubezpieczeniu. 

3. Zapewnienie bezpieczeństwa – monitorowany samochód to mniejsze prawdopodobieństwo przekroczenia przez kierowcę prędkości. Jeżeli by do tego doszło, pracodawca mógłby wyciągnąć konsekwencje wobec kierującego pracownika. Poza tym takie auto dużo trudniej ukraść.

4. Zarządzanie swoim sprzętem – system monitorowania pozwala na sprawdzenie bieżącego statusu samochodu, jak na przykład włączenie silnika, pracę na biegu. Dzięki niemu można przeanalizować też przebytą trasę.

5. Zarządzanie swoimi pracownikami – dzięki monitorowaniu pojazdów możemy kierować swoim zespołem pracowników. Możliwe jest nie tylko lokalizowanie kierowcy, ale też jego identyfikowanie ( jeżeli przykładowo tylko kilka osób posiada uprawnienia na dany typ pojazdu ). Dzięki monitoringowi możemy także weryfikować ilość przerw i czas pracy.

6. Edukowanie kierowcy – zastosowanie monitoringu pozwoli na wychwycenie nieodpowiednich zachowań kierowcy i zarekomendowanie mu właściwego stylu jazdy .

7. Zintegrowanie z innymi systemami – monitoring gps może być połączony na przykład z tachografem, dzięki czemu możemy kontrolować czas pracy kierowców.

8. Zautomatyzowanie pracy – istnieje możliwość zdalnego wysyłania pracownikom zleceń za pośrednictwem systemu monitoringu.

8. Bardzo łatwy dostęp do całego systemu – dane pochodzące z systemu monitoringu są bardzo łatwo dostępne za pomocą chociażby zainstalowanej na smartfonie aplikacji, lub strony internetowej. Dzięki możliwości reagowania praktycznie z każdego miejsca na kuli ziemskiej, możemy usprawnić procesy logistyczne, czy też na przykład ograniczyć koszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuto myjnia Warszawa
Następny artykułAuto komis Sosnowiec
Redakcja ASmoto.pl

Motoryzacja uzależnia, mnie na pewno! Od lat pasjonat, a od niedawna rajdowiec amator.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ