Twój samochód to zestaw części i istnieje wiele różnych sposobów, na które można dostarczyć te części i kto może je wyprodukować. Czy oryginalne części do Volkswagena są najlepsze?

Twój samochód to zestaw części i istnieje wiele różnych sposobów, na które można dostarczyć te części i kto może je wyprodukować. Czy oryginalne części do Volkswagena są najlepsze?

Zgodnie z najbardziej aktualnymi słownikami słowo „oryginalny” oznacza prawdziwy i autentyczny, lub innymi słowy, nie fałszywy lub podrabiany. Oryginalne części są wytwarzane lub wybierane przez producenta pojazdu i rygorystycznie testowane przez tego producenta jako integralny element pojazdu, aby spełnić wysokie standardy jakości, bezpieczeństwa i działania.

Istnieje również szereg firm, które produkują części, które nie są zatwierdzone lub dostarczone przez producenta, a zwyczajowym terminem dla tych części jest „rynek wtórny”. Renomowane firmy działające na rynku wtórnym absolutnie nie chcą, aby ich towary zostały sprzedawane jako oryginalne, a ponadto starają się wprowadzić na rynek swoją nazwę i produkty w stopniu odmiennym lub w ich mniemaniu lepszym, niż odpowiednik od producenta.

Istnieją również fałszywe wersje niektórych znanych części zamiennych, więc możesz mieć oryginalne części zamienne, a także ORYGINALNE części od producenta. To, czego na pewno chcesz uniknąć, to tanie i słabe jakościowo podróbki jakiejkolwiek części.

Jaki rodzaj części samochodowych możesz, lub powinieneś kupić?

Jeśli kupisz oryginalne części do Volkswagena, zwykle jest tylko jedna część dla każdej potrzeby. Jednak części zamienne mogą być wytwarzane przez różnych producentów i można je podzielić na dwa rodzaje:

– kopie części – wyglądają identycznie lub podobnie, jak oryginalne części do Volkswagena, ale co ważniejsze, są oznakowane inaczej, więc nie są podrobione ani „nieoryginalne”. Często są to niewidoczne części, na przykład przeguby CV.

– inne części – są, cóż, inne – mogą być stylizowane inaczej, mieć większą moc, w różnych wymiarach lub w innej odsłonie projektu. Przykładami ‘innych’ części byłyby sztywniejsze resory, zmieniona konstrukcja chłodnicy, odnowione światła tylne lub inna specyfikacja oleju.

Dość dużo czynników do rozważenia, ale to nie wszystko. Twój wybór znowu staje się bardziej skomplikowany. Zarówno oryginalne części do Volkswagena, jak i pozostałe części zamienne są dostępne w różnych stopniach „nowości”:

Nowe – zupełnie nowe, nigdy nie używane. Będą to najdroższe, ale najlepsze jakościowo części.

Używane – już użyte w innym samochodzie, mają służyć jako zamiennik. Jest to najtańsza opcja, ale może być trudna do znalezienia. Skupy złomu są dobrym źródłem tych części. Używane części mogą być prawdziwą okazją, ale muszą być dokładnie sprawdzone, aby upewnić się, że nadal są odpowiednie do naprawy samochodu i nie zostały uszkodzone ani podczas poprzedniego użytkowania, ani w okresie przechowywania.

Przeprojektowane / odnowione / zregenerowane – zużyta część, która została poddana przeglądowi, być może z nowymi podlegającymi zużyciu podzespołami, takimi jak łożyska, koła zębate, nowy smar, zostaje zregenerowana i oddana do użytku w stanie jak najbardziej zbliżonym do nowej części. Typowymi przykładami są skomplikowane elementy, takie jak silniki rozruszników, skrzynie biegów i alternatory. Te części są wyceniane gdzieś pomiędzy nowym i używanym.

Jeśli potrzebujesz dobrych jakościowo części, na pewno ucieszy cię wiadomość, że oryginalne części do Volkswagena możesz kupić w cenie niemalże używanych, dzięki partnerskiemu programowi Nora. Odwiedź stronę internetową www.programnora.pl i poznaj szczegóły promocji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ