Wypożyczenie samochodu kojarzy nam się najczęściej z punktami znajdującymi się na lotniskach lub dużych dworcach kolejowych. Niekiedy wypożyczalnie są również prowadzone przez duże sieci hotelowe. Warto jednak pamiętać że nie jest to jedyna możliwość, a mniejsze wypożyczalnie pojazdów potrafią zaoferować często o wiele ciekawsze warunki.

Specjalne oferty i standardowe warunki

Często zdarza się, że nawet podczas rezerwacji lotu lub pokoju w hotelu jesteśmy pytani, czy nie jesteśmy zainteresowani wynajmem samochodu. O ile nie są to oferty związane z pakietami promocyjnymi lub jakimiś specjalnymi zniżkami, musimy się liczyć z tym, że będzie to rozwiązanie dość drogie. Nawet jeżeli okazuje się, że przygotowano dla nas jakąś specjalną ofertę, warto porównać ją ze standardowymi warunkami u innych wypożyczających.

Duże sieciowe wypożyczalnie przyzwyczaiły wielu podróżnych do tego, że utożsamia się firmę wypożyczającą samochody z którąś z dużych marek. Tymczasem zawłaszczenie dużych obszarów rynku przez sieciówki rzeczywiście może być dla nas korzystne… o ile nie będziemy z nich korzystać. Chodzi przede wszystkim o to, że mniejsi gracze, jeżeli chcą pozostać w grze, muszą mieć do zaoferowania coś, co przykuje naszą uwagę i sprawi, że wybierzemy ich, a nie znaną markę.

Mały nie znaczy nieznany

Oczywiście mówiąc o mniejszych firmach nie mamy na myśli nikomu nie znanych wypożyczalni, które dysponują dwoma wiecznie psującymi się samochodami. Chodzi o profesjonalne przedsiębiorstwa, zajmujące się transportem, dysponujące sporą flotą różnego rodzaju pojazdów, które są do dyspozycji klientów przez 24 godziny na dobę.

Przykładem mogą tu być działające lokalne wypożyczalnie, takie jak CK Corp z Łodzi (http://www.ckcorp.pl/). Oprócz standardowej oferty aut osobowych mają ona zazwyczaj do dyspozycji swoich klientów busy, mikrobusy i samochody dostawcze. Pod kątem bezpieczeństwa ich flota nie różni się od tej, z którą stykamy się w dużych firmach. Obsługa również utrzymana jest na wysokim poziomie. W swojej klasie i na swoim terenie CK Corp to firma znana i uznana. Właśnie takich powinniśmy szukać, jeżeli zależy nam na tańszym, ale pewnym wynajmie samochodu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ