Nie ważne czy prowadzi się samochód czy jest się zapalonym motocyklistą, każdy lubi funkcjonalne gadżety, które uczynią jazdę przyjemniejszą i bardziej komfortową, a nawet wpłyną na eksploatację pojazdu bez konieczności zbyt częstych wizyt w warsztacie mechanika. W przypadku samochodów są to np. pokrowce na kanapę i fotele.

Z kolei fan motocykli nie pogardzi dobrej jakości pokrowcem motocyklowym. O ile w przypadku kierowcy samochodu, rękawiczki do jazdy są raczej modnym dodatkiem, o tyle motocykliście znacznie ułatwi jazdę i zwiększy jej komfort, zwłaszcza kiedy jest deszczowa pogoda i wieje wiatr.

Funkcjonalne akcesoria dla motocyklisty zwiększające komfort jazdy

Jeżdżąc na motorze trzeba być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne, więc należy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości strój motocyklowy, który zapewni ochronę przed wiatrem, chłodem, a także otarciami w sytuacji upadku. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem czegoś w prezencie dla zapalonego fana motoryzacji, który jeździ na motorze, możesz zdecydować się na nieprzemakalny profesjonalny strój z protektorami. Kiedy ktoś naprawdę dużo jeździ będzie z pewnością potrzebował również dobrej jakości sprzętu głośnomówiącego, dzięki któremu będzie mógł bezpiecznie rozmawiać podczas jazdy.

Gadżety, które zachwycą fanów motoryzacji

Nieistotne czy jeździ się samochodem czy na motorze, są akcesoria, które przydadzą się każdemu kierowcy. Jednym z nich jest funkcjonalny zegarek, który zapewni pomoc w sytuacji wypadku. Wyposażony jest w mikrotransmiter, który pozwala namierzyć w każdym miejscu osobę, która z niego korzysta.

Za jego pomocą można wezwać pomoc, kiedy komórka się rozładuje. Innym gadżetem, być może nie ratującym życie, ale z pewnością ułatwiającym kierowcy zachowanie dobrego samopoczucia jest samochodowy ekspres do kawy, który robi pyszną kawę, podłączony do zapalarki. Zachwyci wszystkich, którzy nie lubią kawy ze stacji benzynowej, gdyż będą mogli napić się pysznej kawy z pianką w czasie podróży.

Akcesoria dzięki którym zabezpieczy się samochód lub motocykl

Jeśli samochód, skuter lub motocykl garażowany jest w nieogrzewanym miejscu czy też na świeżym powietrzu potrzebuje dodatkowej ochrony. Najlepszej jakości pokrowiec motocyklowy wykonany jest z poliestru i poliamidu, o wysokiej gramaturze. Dzięki temu ma bardzo trwałą i mocną strukturę. Membrana będąca częścią pokrowca motocyklowego jest dodatkową ochroną przed przenikaniem wilgoci.

Dzięki temu chronione są chromowane części pojazdu i nie ulega on korozji. Nawet w przypadku ulewnego deszczu wilgoć zostanie zatrzymana i nie przeniknie przez solidną tkaninę z tworzyw sztucznych. Ponadto garażując np. skuter ma się pewność, że wszystkie układy będą chronione przed ujemną temperaturą, ponieważ pokrowiec na skuter jest mrozoodporny.

Pokrowiec na skuter – ochrona przed brudem, zarysowaniami i promieniowaniem UV

Garażując skuter bądź trzymając go na powietrzu, należy go odpowiednio chronić również przed brudem oraz kurzem. Wiele osób mieszkających na osiedlach nie ma dostępu do garaży i musi stawiać swoje pojazdy na osiedlowym parkingu. Z myślą o ich potrzebach producenci akcesoriów motoryzacyjnych stworzyli plandeki. Pokrowiec na skuter, motocykl lub samochód nie jest funkcjonalny jedynie zimą. Przyda się również w czasie słonecznych dni, gdyż skutecznie chroni przed promieniowaniem UV, które ma negatywny wpływ na karoserię i może powodować zmianę nasycenia jej barwy, ponadto rzecz jasna wpływa na gwałtowne nagrzewanie się pojazdu, a nie zawsze jest możliwość postawienia go w cieniu.

Nie wszystkie parkingi są strzeżone, a pokrowiec motocyklowy pozwoli uniknąć sytuacji zarysowania karoserii. Co więcej, regularnie zakładany pokrowiec motocyklowy, chroni również przed brudem i kurzem. Dzięki temu zaoszczędzamy na częstym jego czyszczeniu, które nie pozostaje bez wpływu na jakość lakieru, dlatego lepiej nie robić tego zbyt często, a jedynie wtedy, gdy jest to konieczne. Stosując zabezpieczenie na pojazd możemy również zaoszczędzić czas, nie stojąc tak często w długich kolejkach do myjni.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ