Jazda testowa Hyundaiem

Jeśli jesteś już prawie zdecydowany na zakup jednego z modeli Hyundaia, to ostatnim krokiem przed podjęciem ostatecznej decyzji powinno być odbycie jazdy testowej. Tylko to pozwala rzetelnie ocenić, czy dany samochód rzeczywiście spełnia Twoje oczekiwania, jest dostatecznie dynamiczny, pojemny i komfortowy. Pytanie tylko: gdzie umówić się na jazdę testową Hyundaiem? Czy to ma w ogóle znaczenie? Okazuje się, że tak, a szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

Wybierz dealera z dużą dostępnością samochodów testowych

Na jazdę testową Hyundaiem należy się umówić w salonie dealerskim, jednak jego wybór nie powinien być kwestią przypadku. Czasami warto nawet podjechać kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów od swojego miejsca zamieszkania tylko po to, aby mieć możliwość przetestowania dokładnie takiego samochodu, jakiego zakup rozważasz.

Wyjaśnimy to na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że interesuje Cię zakup Hyundaia Kona z napędem elektrycznym. Lokalny dealer ma jednak wyłącznie Konę z napędem hybrydowym. Owszem, jazda testowa pozwoli Ci sprawdzić wyposażenie czy ilość miejsca w kabinie, natomiast nie będzie w żaden sposób miarodajna pod względem odczucia dynamiki i komfortu prowadzenia.

Dlatego na jazdę testową Hyundaiem zawsze warto wybrać się do salonu, który gwarantuje dużą dostępność aut prezentacyjnych. Ma to również tę zaletę, że będziesz mógł zarezerwować samochód dla siebie w dogodnym terminie, a nie tym narzuconym przez dealera.

Pod względem dostępności aut testowych wyróżnia się autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Jak umówić się na jazdę testową Hyundaiem?

Dobra informacja jest taka, że wcale nie musisz tego robić osobiście, co stanowi spore udogodnienie z punktu widzenia osób mieszkających w znacznej odległości od salonu dealerskiego. Obecnie na jazdę testową Hyundaiem możesz się umówić w 100% online, wypełniając krótki formularz kontaktowy.

Po wybraniu modelu, którym chcesz odbyć jazdę testową, skontaktuje się z Tobą przedstawiciel  dealera i zaproponuje konkretne terminy – możesz również podać własną preferowaną datę oraz godzinę spotkania.

O czym powinieneś pamiętać przed jazdą testową?

Najważniejsze jest to, abyś rzeczywiście miał czas na odbycie tej jazdy. Nie powinno być tak, że testujesz samochód „przy okazji”, akurat będąc przejazdem. Powinieneś zarezerwować sobie czas specjalnie na tę okoliczność, dzięki czemu będziesz mógł się w pełni skupić na ocenie samochodu, sprawdzeniu najważniejszych elementów oraz zweryfikowaniu tego, co wcześniej przeczytałeś o danym modelu w Internecie.

Na jazdę testową warto zabrać swoich bliskich, którzy także będą podróżować tym samochodem. Ich opinia może być o tyle istotna, że zwrócą uwagę na szczegóły, które Tobie mogły umknąć w silnych emocjach, jakie zawsze towarzyszą testom nowego samochodu.

Dobrym pomysłem może być również zabranie do salonu rzeczy, które będziesz regularnie przewozić w bagażniku i musisz mieć pewność, że się w nim zmieszczą – na przykład wózka, walizek, sprzętu sportowego etc. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ