Ładne felgi

Felgi to zdecydowanie ten element zewnętrzny każdego auta, który przyciąga uwagę.

Na rynku istnieje wiele firm, specjalizujących się w sprzedaży tej wyjątkowej części koła. Wybór jak zawsze zależy od kieszeni kupującego.

Tzw. „alusy”

Alufelgi, czyli po prostu felgi aluminiowe są najdroższe, jednak samochód który je posiada z pewnością wzbudza szacunek otoczenia, a już na pewno innych zmotoryzowanych.

Choć ich cena jest zwykle o wiele większa, to niewątpliwym plusem jest tu możliwość dopasowania wzoru produktu do całego samochodu. A to stwarza szeroki wachlarz możliwości dla fanów designu. Wraz z ceną idzie dbałość o klienta, więc takie ładne felgi mają dobrą gwarancję. Nie są produkowane byle jak, byle sprzedać, a to też jest ważna dla bezpieczeństwa jazdy.

Nie warto inwestować w podrabiane felgi. Nawet jeśli są ładne i kuszą ceną, to zbyt wiele przemawia na ich niekorzyść.

Ładne felgiPrzy słabych, źle zrobionych felgach w skrajnych przypadkach kierowca może nawet mieć trudności z zapanowaniem nad autem w razie awaryjnej sytuacji. Uciekajmy zatem od wszelkich felg, które są reklamowane jako repliki. To nic innego jak zwykłe, tanie podróbki.

Felgi strukturalne

W oszczędniejszej wersji zamiast alufelg można pokusić się o felgi strukturalne. Wyglądają podobnie do tych aluminiowych i z daleka trudno je odróżnić od oryginału, lecz należą one do typu stalowych.

Praktyczne jest w nich to, że w razie jakichkolwiek usterek, wystarczy zmienić kołpak, zamontowany na kilkuramiennych felgach, zamiast ratować całą felgę. Jeśli kierowcy nie przeszkadza takie „udawanie”, to jest to jakaś opcja. Niestety choć taniej, to i tak cena tego rozwiązania jest dość bliska alufelgom.

Najpopularniejsze, najtańsze niestety niezbyt ładne felgi

Najczęstszymi, najbardziej popularnymi spotykanymi w samochodach są felgi stalowe. Łatwe do naprawy w przypadku uszkodzeń, przyjazne cenowo dla każdego właściciela pojazdu.

Niestety fanom dobrego, ładnego designu trudno będzie tu wybrać coś, co przykuje uwagę otoczenia. Wszystko to dlatego, że stal jest trudna do fantazyjnej obróbki i takie felgi musiałyby kosztować o wiele więcej nawet niż alufelgi.

Choć aluminium jest droższe, to łatwiejsze w obróbce, a przez to bez problemu można im nadać tak ładny kształt, jak tylko się komu wymarzy.

Jest mnóstwo kierowców, dla których wygląd kół nie ma znaczenia i ładne felgi to dla nich takie, które po prostu są. Wszystkim innym wypada rozeznać się nie tylko w urodzie ale też jakości ładne felgi, którą zdecydują się ozdobić swoje auto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ