Monitoring samochodów – wydajność i możliwości dla każdej firmy

Okazuje się, że każda firma dysponująca flotą aut, jest w stanie zawsze znaleźć dodatkowe oszczędności. Budżet działalności jest wyjątkowo istotny dla wszystkich przedsiębiorców, dlatego nie wolno ignorować środków, które dosłownie przelatują nam przez palce. Jak to zrobić? Wiele osób prawdopodobnie obawia się, że będzie musieć sprzedać pojazdy prestiżowe i w ich miejsce wstawić dużo mniej luksusowe marki lub starsze modele. Otóż nic bardziej mylnego! Wystarczy zaawansowany monitoring samochodów, który pozwoli na zweryfikowanie, jak pracownicy użytkują swoje maszyny.

Czy taki system jest drogi i skomplikowany? Ile on kosztuje i czy w ogóle jest to opłacalne? Takie pytania najczęściej pojawiają się na forach internetowych i w grupach dyskusyjnych dla przedsiębiorców. Naszym zadaniem jest rozwianie wszystkich wątpliwości, które może rodzić monitoring samochodów.

Oszczędności – ile ich będzie?

Przejdźmy na chwilę do kwestii, która na pewno najbardziej zainteresuje przedsiębiorców. Mowa oczywiście na temat pieniędzy. Ile zaoszczędzą oni, wprowadzając do swojej firmy monitoring samochodów? Załóżmy, że potencjalny pracownik rocznie wykonuje około 15 tysięcy kilometrów w celach prywatnych. Średnie spalania auta niech wynosi 7 litrów na 100 kilometrów. Wychodzi więc około 1000 litrów benzyny dodatkowo. Przy bardzo niskiej cenie 5 zł za litr, wychodzi więc 5 tysięcy złotych! Dodatkowo należy doliczyć koszty części zamiennych, opon itp. Warto zaznaczyć, że pojazdy z mniejszym przebiegiem będą dużo chętniej wybierane przez klientów podczas odsprzedaży, więc system jest w stanie wygenerować rocznie nawet 7-10 tysięcy złotych dodatkowych oszczędności na jednym aucie. Dysponując flotą 5 maszyn, kwota zaczyna wynosić już 50 tysięcy!

Sprawdź, czy Twoi pracownicy są z Tobą szczerzy

Jeśli pracownik podjedzie po pracy do sklepu spożywczego, który ma po drodze na zakupy, nie należy się tym przejmować. Powinien być to dodatkowy benefit za rzetelną realizację powierzonych zadań. Jeśli jednak zauważysz nieprawidłowości w postaci nieplanowanych wyjazdów i faktury, które nie do końca zgadzają się z realizacją zadań, warto błyskawicznie zareagować. Monitoring samochodów pozwala nie tylko na weryfikację sytuacji w czasie rzeczywistym lub historycznym, ale także na dokładne raportowanie i analizowanie stanu baku, spalania itp. Ogromnym atutem jest fakt, że specjaliści dokonujący analiz, nie muszą wykonywać tego ręcznie – wszystko robi zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Dzięki temu firma zaoszczędzi również mnóstwo czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ