Oleje silnikowe

Wydajność smarowania przez olej silnikowy bezpośrednio wpływa na jego żywotność. Nie powinniśmy więc próbować oszczędzać na tych preparatach i sięgać wyłącznie po najlepszej jakości produkty, aby utrzymać naszą jednostkę napędową w doskonałej kondycji. Nie zawsze jednak wybór jest prosty – pod uwagę musimy wziąć bowiem kilka ważnych czynników.

Jakie funkcje spełnia olej silnikowy?

Podstawowym zadaniem każdego oleju silnikowego jest zapobieganie bezpośredniemu kontaktowi pomiędzy metalowymi częściami silnika w miejscach, gdzie występuje wysokie tarcie. Podczas jego uzupełniania dochodzi do wytworzenie na powierzchniach filmu zabezpieczającego przed uszkodzeniami spowodowanymi dużymi obciążeniami. Dodatkowo zapewnia również ochronę przed wewnętrzną korozją, a także zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w elementach hydraulicznych jednostki napędowej.

Jak wybrać olej silnikowy?

Odpowiednio dobrany, wysokiej jakości olej zapewni maksymalne osiągi twojego silnika, zapewniając natychmiastowy rozruch nawet w skrajnie niskich temperaturach. Gwarantuje to również  czystość silnika oraz zwiększoną wytrzymałość pracy poszczególnych jego podzespołów. Podczas wyboru oleju do naszego silnika musimy kierować się zaleceniami producenta. Na rynku bowiem dostępne jest wiele preparatów, które niekoniecznie mogą być dostosowane do naszej jednostki napędowej.

Rodzaje olejów silnikowych

Oleje samochodowe występują w różnych rodzajach. Najpopularniejszy ich podział wynika z bazy, z której powstały i ich składu. Z tego względu możemy wyróżnić:

  • oleje syntetyczne – najpopularniejsze obecnie preparaty powstające w efekcie syntezy chemicznej. Używane we współczesnych silnikach diesla i mogą być używane w wydłużonym trybie wymiany.
  • oleje półsyntetyczne – tańsza alternatywa dla olejów syntetycznych. Ich skład to co najmniej 25% produktów syntetycznych w połączeniu z olejami mineralnymi.
  • oleje mineralne – stosowane przeważnie w silnikach o wysokim przebiegu; powstają z produktów destylacji ropy naftowej.

Dbamtomam – wszystko, czego potrzebujesz do zadbania o swój pojazd

W sklepie internetowym Dbamtomam znajdziesz wysokiej klasy oleje silnikowe od cenionych producentów. W naszej szerokiej ofercie na pewno znajdziesz preparat dostosowany do wymogów swojego silnika. Poza olejami znajdziesz tutaj też inne środki potrzebne do zabezpieczenia pojazdu między innymi smary, dodatki do paliwa, ceramizatory, płyny chłodnicze i hamulcowe, oraz wiele akcesoriów i środków chemicznych do utrzymania czystości. Wszystko w jednym miejscu – aby dbanie o Twój pojazd było proste i wygodne, żebyś mógł cieszyć się komfortową jazdą. Zapraszamy – Dbamtomam.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ