garaż

Bez odpowiednich narzędzi garaż nie jest garażem, tylko kolejnym pomieszczeniem gospodarczym. Jednak im kluczy, śrubokrętów i innych jest więcej, tym trudniej zapanować nad porządkiem. Żeby nie mieszały się ze sobą i w odpowiedniej chwili były zawsze pod ręką, potrzebne są dodatkowe akcesoria.

Właściwa skrzynka narzędziowa.

Bez niej ani rusz. Może być wykonana z metalu lub tworzyw sztucznych, jedne i drugie pełnia te same funkcje, mają podobną wytrzymałość. Ich funkcjonalność poprawia podział na mniejsze segmenty, przeznaczone na narzędzia o różnej wielkości. Niektóre posiadają szufladki na bity lub drobne śrubki i nakrętki. Skrzynki występują w wielu rozmiarach, od małych, przeznaczonych na nieduży młotek i kombinerki, aż do profesjonalnych, wyposażonych w kółka. Ważnym elementem są zawiasy i elementy zamknięć- warto zwrócić uwagę na ich jakość. Nie dyskwalifikuje skrzynki, jeśli są plastikowe, jednak wskazana jest wtedy wzmożona czujność.

Ścianka wspinaczkowa….nie, narzędziowa.

Tablica lub ścianka narzędziowa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, umożliwiającym utrzymanie ładu i porządku. Wykonane są z perforowanych metalowych lub plastikowych plansz, które mocowane są do ściany. Liczne uchwyty ułatwiają na indywidualny układ narzędzi, taki jaki nam odpowiada, a jednocześnie zapewniają łatwy dostęp do nich. Jeśli dobrze wszystko zaplanujemy, ścianka narzędziowa będzie ozdobą garażu. Występują w przeróżnych rozmiarach, najtańsze można kupić za ok. 50 zł, jednak solidne wersje wymagają większego wydatku.

Wózki warsztatowe

Są wykonane z blachy, zawierają mnóstwo szuflad i schowków na narzędzia. Przydadzą się przy profesjonalnym podejściu do majsterkowania, bowiem dzięki nim cały nasz park narzędzi możemy mieć zawsze pod ręką. Wózek to koszt ok. 400zł, jednak jego użyteczność jest nie do przecenienia.

Stojaki, regały….

Będą niezwykle przydatne, gdy będziemy chcieli uporządkować zestaw śrub, nakrętek, wkrętów. Niezwykle przydatne są miski magnetyczne, służące do przechowywania małych metalowych elementów.
Na stojakach przechowany opony zimowe i letnie, ustawimy motor czy rower.

Kupując akcesoria do garażu nie wybierajmy najtańszych rozwiązań. Droższy, lecz solidnie wykonany sprzęt nie przyprawi nas o frustracje, posłuży też odpowiednio dłużej.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ