Powłoka ceramiczna - długotrwałe i efektywne zabezpieczenie oryginalnego lakieru

Aby zachować nieskazitelny wygląd nowo zakupionego samochodu nie wystarczy niestety ostrożna jazda i regularne mycie. Ze względu na „miękkość” stosowanych dzisiaj bezołowiowych lakierów nawet drobny kamyczek wystrzelony spod opony pojazdu jadącego przed nami może spowodować wyraźną i mocno szpecącą karoserię rysę. W jaki sposób zatem zachować oryginalną prezencję auta pomimo upływających lat? Odpowiedzią jest oczywiście auto detailing, a konkretnej jedna z wyjątkowo skutecznych w tym zakresie usług, którą jest nanoszenie powłok ceramicznych.

lakier

Czym są powłoki ceramiczne?

Powłokę ceramiczną nanosi się na powierzchnie karoserii oraz felg dobrze zachowanych pojazdów. Przed wykonaniem tego procesu pojazd należy gruntownie wyczyścić, a w razie konieczności dokonać także niezbędnej korekty lakieru. Aplikacja zabezpieczenia w formie powłoki ceramicznej tworzy na oryginalnej powierzchni karoserii warstwę ochronną, która silnie się z nią zespala. Warstwa ta jest bezbarwna, a dzięki braku ingerencji w strukturę wewnętrzną lakieru może być bezproblemowo usunięta przez fachowca. Jej wytrzymałość sięga nawet do 5 lat od momentu pokrycia nią nadwozia oraz felg samochodu.

samochód

Dlaczego warto stosować powłoki ceramiczne?

Zalety wykorzystywania powłok ceramicznych można podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich jest istotnie wzmocnienie stopnia ochrony oryginalnego lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, chemikaliami, odchodami ptaków czy oddziaływaniem warunków atmosferycznych, w tym w szczególności szkodliwego promieniowania UV. Drugą stanowią z kolei właściwości przekładające się na o wiele wyższy, niż pierwotnie stopień higieniczności karoserii. Powłoki ceramiczne oprócz wszystkich do tej pory wymienionych atutów cechują się również hydrofobowością, czyli zdolnością do odpychania od swojej struktury wilgoci. Ta z pozoru subtelna cecha sprawia, że zanieczyszczenia pochodzące z ulic czy ziemi w o wiele mniejszym stopniu przywierają do samochodu, a podczas deszczu są z niego samoczynnie spłukiwane. Ostatnia grupą atutów jest jednocześnie pierwszą i najważniejszą dla wielu spośród prawdziwych miłośników motoryzacji. Jest nią mianowicie wzmocnienie połyskliwości karoserii, która po aplikacji powłoki ceramicznej lśni, jakby pokryta była płynnym szkłem.

auto

Czy powłoka ceramiczna to duża inwestycja?

Warstwa ochronna tego rodzaju to relatywnie niewielkie koszty. Jeśli chodzi o profesjonalne powłoki ceramiczne Poznań jest jednym z polskich miast, gdzie z usługi ich aplikacji możemy skorzystać w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. W zależności od specyfiki pojazdu, zaczynają się one już od kwot rzędu 2400 zł netto (oferta Cars Care Poznań), co w skali miesiąca – przy efekcie sięgającym do 5 lat – daje raptem 40 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ