Jak zaplanować idealną podróż motocyklem

Podróże kształcą i poszerzają horyzonty – stara mądrość do dziś nie straciła swojego znaczenia. Pasjonaci poznawania różnych zakątków kraju i świata mogą udać się w podróż dowolnym środkiem transportu, jednak to wyprawa motocyklem może okazać się tą, która utkwi w pamięci na wieczność. Jak zaplanować perfekcyjną podróż i jak się do niej przygotować?

Planowanie budżetu

Żadna wyprawa w dalsze lub bliższe zakątki świata nie obejdzie się bez skrupulatnego planowania wydatków. Finanse są podwaliną udanej wyprawy i należy je wyliczyć jeszcze przed wyruszeniem w trasę. Pozwoli to zaoszczędzić masę stresu spowodowaną nagłymi awariami i nieoczekiwanym wydatkiem na zakup nowych części. W budżecie należy ująć też spory zapas pieniędzy, które skutecznie rozgonią kłębiące się nad głową czarne scenariusze, które mogłyby mieć miejsce podczas podróży.

Pakowanie bagażu

Podróż motocyklem ma na celu dostarczenie maksymalnej liczby wrażeń, a nie zmartwień o to, czy do plecaka zmieści się kolejna para spodni. Motocykl nie jest pojazdem, który zaprojektowano do przewożenia bagażu. Tę myśl warto mieć na uwadze, pakując najpotrzebniejsze rzeczy. Ilość artykułów należy ograniczyć do minimum, a kwestię zakupu kolejnej bluzy należy ująć podczas planowania budżetu. Oprócz najpotrzebniejszych rzeczy osobistych, w plecaku powinny znaleźć się telefon z ładowarką, klapki, ręcznik oraz smar do łańcucha. Istotne jest również, że brak kufrów bocznych oznacza sprawne przemieszczanie się po nawierzchniach nie tylko podczas korków. Niezbędne akcesoria oraz odzież można zakupić na https://www.motocykle-krakow.pl/.

Dobór ekipy

Warunkiem udanej podróżny motocyklowej są dobrze dobrani towarzysze. Zdecydowanie łatwiej dokonać wyboru, jeśli wśród znajomych znajdują się osoby podzielające podróżniczy zapał. Wszelką ostrożność należy natomiast zachować, wybierając się w długą trasę z ledwie poznanymi osobami. Może okazać się, że współpraca na trasie absolutnie nie gra, a cała wyprawa będzie drogą przez męki. Jeśli w planach jest podróż z kimś obcym, rozsądnie będzie sprawdzić się w nieco krótszej wyprawie.

Stan techniczny pojazdu

Jednoślad powinien przejść szczegółowy przegląd przed planowaną wyprawą. Nieoczekiwane awarie mogą wpędzić podróżnika w niemałe koszty, i wcale nie chodzi tutaj o cenę, jaką przyjdzie zapłacić za zepsutą część. W niektórych zakątkach krajów zdobycie niektórych części graniczy z cudem, co może wydłużyć czas wyprawy o kolejne dni lub tygodnie. To zaś generuje niemałe koszty związane z noclegiem oraz wyżywieniem.

Planowanie atrakcji

Wielu motocyklistów robi podstawowy błąd, planując wyprawę swojego życia kilometr po kilometrze. Podróż motocyklem będzie niezapomniana, jeśli znajdą się w niej elementy spontaniczności. Na mapie warto zaznaczyć tylko najważniejsze cele, a wszystko, co wydarzy się pomiędzy punktami, należeć będzie do najbardziej niezapomnianych wspomnień. Podróż motocyklem to doskonały czas na poznanie swoich możliwości i sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ