Scyzoryk Victorinox – co wziąć pod uwagę, wybierając scyzoryk?

0
1159

W survivalu przydają się narzędzia wielozadaniowe, a takimi narzędziami są właśnie scyzoryki. Co wziąć pod uwagę wybierając sprzęt tego typu i dlaczego warto rozważyć zakup scyzoryka właśnie marki Victorinox

Scyzoryk – czym jest?

Nazwa „scyzoryk” często używana jest zamiennie z nazwą „nóż kieszonkowy”, jednak dobrze dobrany scyzoryk może o wiele więcej, spełniając znacznie większą liczbę funkcji, niż tylko funkcja noża. Przydać może się i na długiej wycieczce, i na kilkugodzinnym wyjściu, kiedy okazuje się, że chętnie przegryźlibyśmy jakiś owoc, a noża akurat pod ręką brak. Warto podkreślić, że scyzoryk nie jest bronią, a narzędziem, które powinniśmy posiadać, jeżeli chcemy, by cechowała nas wielozadaniowość, nie tylko w plenerze, ale i w każdych innych okolicznościach.

Wybór scyzoryka – cena 

Przy wyborze scyzoryka cena nie powinna być dla nas najważniejsza. Bardziej powinniśmy skupić się na funkcjonalności urządzenia. Dobrze wybrany scyzoryk, z dużą ilością funkcji, nawet jeśli droższy od mniej skomplikowanego modelu, i tak szybko swoją wartość zwróci, okazując się narzędziem nieocenionym, czy wręcz „bezcennym”, nie w jednej, a w wielu sytuacjach.

Scyzoryk Victorinox to narzędzie wytrzymałe, niewielkie więc są szanse na to, że zakup będziemy musieli w nieskończoność powielać, no chyba, że scyzoryk zgubiliśmy, albo po prostu… chcemy posiadać inny model scyzoryka. Jeśli mamy do dyspozycji więcej pieniędzy, jest to jakaś opcja – kupić wiele zróżnicowanych modeli, by zawsze być przygotowanym.

Scyzoryk – funkcje i ostrze

Przy zakupie scyzoryka zdecydowanie warto wziąć pod wagę ilość funkcji, w jakie wyposażone jest narzędzie. Przed mozolnym przyglądaniem się wszystkim modelom na rynku ocalić nas może to, że scyzoryki zazwyczaj podzielone są w sklepach na kategorie, właśnie w zależności od funkcji. Szukać możemy scyzoryków w kategoriach: wędkarstwo, majsterkowanie, militaria, jeździectwo, kolekcjonerstwo itp.

Warto zwrócić uwagę na jakość ostrza scyzoryka, bo scyzoryk pełnił kiedyś przede wszystkim funkcję noża, funkcja ta jest też chyba najbardziej uniwersalną funkcją scyzoryka i przyda się w każdej sytuacji. Najważniejsze przy wyborze ostrza jest karbowanie, które czyni nóż mocnym, scyzoryk traci jednak przez to na precyzyjności. Jeśli potrzebujemy ciąć materiały, które z reguły tnie się trudno (np. tkaniny), to ostrze karbowane okaże się dobrym wyborem.

Scyzoryk – jaki producent? 

W przypadku produktów scyzoryków wiodące na rynku marki, to marki szwajcarskie, czyli Victorinox i Wenger. Przy czym to pierwsza z tych marek zyskała status wręcz popkulturowo kultowej – w tym serialu telewizyjnym MacGyver (serial o przygodach  byłego agenta służb specjalnych) główny bohater Angus MacGyver używa scyzoryka właśnie marki Victorinox. Na zakup produktów tej firmy decyduje się mnóstwo osób, ale co właściwie wyróżnia markę na tle innych?

Scyzoryk – z czego słynie marka Victorinox?

Victorinox to firma słynąca z bardzo dobrego dopasowywania się do wymagań, z których wywiązywać musi się dobry scyzoryk. Produkty tej firmy cechuje niezwykła trwałość, czego dowodem ma być dożywotnia gwarancja na produkt. Firma produkująca „szwajcarskie noże oficerskie w nowoczesnej odsłonie” słynie także z przekonania, że chociaż wygląd scyzoryków na przestrzeni czasu niezaprzeczalnie ewoluował, to tradycja w produkcji tego typu narzędzi wciąż jest niezmienna, bo koniec końców w doborze scyzoryka ważne są przede wszystkim funkcjonalność i niezawodność.

Firma ta ma ambicje produkować urządzenia, nie kierując się tylko modą, ale właśnie tymi dwoma wartościami. Wypuszcza na rynek produkty, które „służyć mają pokoleniom”. Jeśli więc za istotę scyzoryka uważamy nie modę i efekciarstwo, a funkcjonalność i niezawodność, mamy sympatię do tradycji tego narzędzia i chcemy, by nasz scyzoryk posłużył jeszcze komuś innemu, marka ta może okazać się dobrym wyborem.

Źródło: http://podbierak.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ