Szafy warsztatowe

0
1103

Meble takie jak szafy warsztatowe to nie to samo co wózki warsztatowe z szufladami i narzędziami. Wózki tego rodzaju można przesuwać tak jak się chce i gdzie się chce, ale szafy warsztatowe zazwyczaj przez dłuższy czas stoją w jednym miejscu i są meblami stworzonymi do segregowania sprzętów i części znajdujących się w warsztacie.

Takie szafy dawniej były wykonane z blachy i posiadały kilka wzmocnień z kątowników, obecnie też się spotyka tego typu konstrukcje, ale nie są one jedynymi opcjami. Mowa tu dokładnie o tym, że wiele szaf tego rodzaju wykonuje się też z tworzyw, bo tworzywa są opcjami lżejszymi od blach stalowych i dlatego łatwiej się takie szafy przenosi w dowolne miejsce.

Wnętrze szafy warsztatowej

W przypadku warsztatu zajmującego się naprawą aut w wózkach warsztatowych znajdują się różnego rodzaju klucze, ale w szafach warsztatowych nie ma tego typu narzędzi, bo w ich wnętrzach są półki, a na nich korytka ze śrubami i nakrętkami. Rzecz jasna są one w nich posegregowane, po to by mechanik bez większego problemu sięgnął po potrzebny mu aktualnie rodzaj nakrętki. Taka organizacja, jeśli chodzi o części w szafie warsztatowej ułatwia pracę, bo mechanicy wiedzą gdzie są dane części i dbają o to by tych części ze sobą nie mieszać.

Szafa warsztatowa na odzież roboczą

Taka standardowa szafa warsztatowa może być też wysoka i wąska, czyli być opcją idealną, jeśli chodzi o chowanie ubrań roboczych. Ubrania tego typu też nie mogą być rzucone w kąt warsztatu i nie mogą nasiąkać olejami silnikowymi, bo takie oleje mogą niszczyć tkaniny syntetyczne. Kluczowe znaczenie ma też i to, że nie każde ubranie robocze to normalne zużyte ubranie. Pewna część tych ubrań jest opcją specjalistyczną i do tego dość drogą. Dlatego też trzeba je składować w miejscu odpowiednim, choćby po to by się nie zapaliły w jednym z warsztatowych pomieszczeń.

Szafa warsztatowa jako miejsce do składowania podzespołów elektronicznych

W takiej typowej szafie warsztatowej składuje się też sprzęty takie jak radia samochodowe i inne podzespoły elektroniczne z aut. Te istotne części muszą być składowane w miejscu odpowiednim, czyli nie mogą przypadkowo zawilgotnieć lub zostać polanymi zużytym olejem silnikowym, bo kontakt z tymi cieczami może uszkodzić drogą i wrażliwą elektronikę. Dlatego dosłownie trzeba ją składować w meblu, który się do tego nadaje, a nie tam gdzie popadnie.

Istotne wzmianki o wymiarach szafy warsztatowej

Wymiary też mają kluczowe znaczenie w przypadku szaf warsztatowych, bo składuje się w nich części lub jakieś podzespoły o dość zróżnicowanych wymiarach i dlatego szafa musi być dostatecznie głęboka i szeroka, po to by pomieścić dane istotne przedmioty. Mowa tu dokładnie o tym, że nie w każdej szafie warsztatowej zmieści się sprawny tłumik ciężarówki, który nie jest częścią wybitnie masywną, ale swoje wymiary ma i co najważniejsze nie może się odkształcić po zamknięciu w szafie, bo jeśli nawet lekko tego typu część się wygnie, to jej montaż będzie potem nie możliwy.

Wzmianka ta jest jedynie przykładem, ale części wrażliwe na odkształcenia nie mogą od tak sobie leżeć na podłodze w warsztacie, bo nawet jedno potrącenie wózkiem warsztatowym może wywołać szkody, czyli wygięciu ulegnie wydech ze stali nierdzewnej warty tyle co trzy pary dobrych markowych butów. Część tego typu można wyprostować, ale tylko wtedy gdy nie jest znacznie zdeformowana.

Źródło: https://abes.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ