Tanie ubezpieczenie OC

Każdy posiadacz samochodu doskonale wie, że ma obowiązek co roku wykupywać polisę OC. Brak tego ubezpieczenia powoduje, że można – nawet podczas zwykłej kontroli drogowej – dostać mandat. A jeżeli bierze się udział w kolizji lub wypadku, nawet gdy nie jest się sprawdzą, można mieć później spore problemy, jeżeli akurat tego dnia nie mieliśmy ważnego OC.

Ceny ubezpieczeń OC

Ubezpieczenie to kosztuje bardzo różnie – zależnie od samochodu, czy pewnych informacji o jego właścicielu. Czasem koszt takiej polisy wydaje się dość spory, jednak wtedy warto zwrócić na takie miejsca w sieci, jak porównywarka ubezpieczeń https://porowneo.pl/.

Każdy zainteresowany zakupem najkorzystniejszej cenowo polisy OC znajdzie tu oferty wielu ubezpieczycieli. Można więc oszczędzić sporo czasu na odwiedzanie wielu innych stron i żmudne porównywanie ofert we własnym zakresie. Nie trzeba też wiele razy wpisywać wciąż tych samych danych, na podstawie których poszczególnie ubezpieczyciele przygotują dla nas konkretną ofertę.

Czasem zdarza się, że to dotychczasowa czasochłonność poszukiwania dogodnej i przystępnej cenowo oferty sprawia, że wiele osób zwleka z wykupem kolejnej polisy aż do ostatniej chwili. Część z nich przekonała się już, że to bardzo ryzykowne. Kalkulator OC Porowneo.pl jest łatwy w użyciu i bardzo przejrzysty. Dzięki temu narzędziu już wiele osób przekonało się, że można znaleźć polisę w naprawdę rozsądnej cenie. A takich szukają przede wszystkim osoby, które albo nie mają żadnych zniżek albo je z jakichś przyczyn utracili. Wtedy każde 100 zł może robić różnicę.

Bez OC tak naprawdę nie należy wyjeżdżać na ulice miast i drogi pozamiejskie danym samochodem. Dlatego najlepiej nie czekać do ostatniej chwili i kupować nową polisę na styk lub wręcz, kiedy ważność poprzedniego ubezpieczenia już minęła dzień, dwa lub więcej dni wcześniej. W najlepszym razie może się wtedy skończyć na mandacie, a najgorszym sporymi kosztami – zwłaszcza, gdy delikwent weźmie udział w wypadku czy kolizji i nawet jeśli to one będzie niewinną ofiarą.

Dzięki porównywarce można dziś kupić tanie ubezpieczenie OC, nie wychodząc z domu, nie kontaktując się z pośrednikiem, ani nie korzystając z infolinii ubezpieczyciela. Wiele osób skorzystało już z takiej opcji i przyznaje, że to naprawdę wygodne. Spora część z tej grupy w kolejnym roku skorzysta z takiej drogi wyboru polisy już przynajmniej już po raz drugi. Porównywarka w jasny sposób przeprowadzi klienta przez wyliczenie kwoty OC u konkretnych ubezpieczycieli, a później wystarczy tylko wybrać najkorzystniejszą opcję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ