Wycieraczki gumowe

Jedne z najpopularniejszych typów wycieraczek samochodowych. Idealne na deszcze i śniegi, nie straszna im zima czy zmienne warunki pogodowe.

Chronią samochód, bo nie przepuszczają wilgoci, więc całe błoto i brud, który naniesiemy butami, zostanie na wycieraczce. Zwłaszcza, że większość takich wycieraczek posiada na bokach wysokie rynienki, które chronią przed wylaniem się z nich wszelkich zanieczyszczeń.

Przy śniegu nie sposób wsiąść do auta nie nanosząc tego białego puchu do środka, a z racji ciepła w aucie, podczas jazdy śnieg się rozpuści i zostanie w wycieraczce. Wystarczy go potem wylać i można jechać dalej.

Wycieraczki gumoweNiektóre wycieraczki gumowe mają pojemność nawet dziesięć litrów wody! Oczywiście nie trzeba nikogo przekonywać, że nie warto sprawdzać tej liczby i dla własnego bezpieczeństwa, wodę wylewa się na bieżąco.

Większość kierowców na zimę zaopatruje się w wycieraczki gumowe, choćby z uwagi na ich nieprzemakalność. Wilgoć wysuszyć można porządnie dopiero wiosną, więc wycieraczki, które przepuszczają wilgoć, mogą być później przyczyną zgnilizny czy nawet rdzy pod tapicerką.

Łatwiej jest wymienić wycieraczkę, niż całą tapicerkę.

Wycieraczki gumowe jak wszystko, mają wady i zalety.

Do zalet należy niewątpliwie łatwy sposób utrzymania ich w czystości, bo wystarczy je wytrzepać i przetrzeć, a nawet spłukać, by były czyste.

Występują w kolorze czarnym i tu właściciel pojazdu nie poszaleje z estetyką, bo te wycieraczki do ładnych nie należą. Mają chronić podłogę samochodu i tej funkcji się trzymają.

Guma jest trwała, więc wycieraczki z niej zrobione dłużej wytrzymają niż choćby welurowe i z pewnością są sztywne, wiec nie będą się niebezpiecznie dla kierowcy rolować pod nogami.

Do zdecydowanych wad należy materiał z jakiego je wyprodukowano. Choć guma jest szczelna, to jednak śmierdzi, zwłaszcza nowością. W lecie, podczas upału, ten zapach może być trudny do wytrzymania i na ten czas wycieraczek gumowych po prostu nie warto używać.

Cena wycieraczek gumowych będzie tu zaletą. Na Allegro znaleźć można nowe już od kilkunastu złotych, a ilość ofert przyprawia o zawrót głowy. Niestety wybór nie będzie zależał od koloru, a jedynie rozmiarów wycieraczki. Najlepiej szukać po konkretnym modelu auta, do jakiego wycieraczki mają trafić, bo będą idealnie dopasowane.

Oczywiście znaleźć można również używane produkty, ale przy naprawdę niskiej cenie nowych, nie zawsze ma to sens.

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na strony. Czy potrzebny jest nam lewy czy prawy dywanik. Jeśli komplet, nie ma problemu, bo takie tez kupimy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ