Akcesoria samochodowe

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem motoryzacji, czy po prostu użytkownikiem samochodu, niektóre elementy jego wyposażenia powinieneś posiadać. Zaliczyć można do nich przede wszystkim kosmetyki, które pozwolą utrzymać ci auto w dobrym stanie, a także sprawią, że będzie się dobrze prezentowało na drodze. Ważnym elementem mogą być również bagażniki, na przykład boxy na dach, albo specjalne uchwyty pozwalające na transportowanie rowerów i nart. Poznaj bliżej nasze propozycje.

Istotna czystość w aucie

Wielu kierowców nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do czystości w samochodzie. Traktuje go zazwyczaj jak rzecz niezbędną do przemieszczania się, ale nic ponadto. Jest to duży błąd, nie tylko ze względu na jego estetykę. Pozostawione w samochodzie resztki jedzenia i okruchy mogą sprzyjać rozwijaniu się niebezpiecznych dla ludzi bakterii. Według badań wykonanych przez angielski uniwersytet Salford, pośród wielu mikroorganizmów, które znajdują się w samochodach, jest również odporny na leczenie gronkowiec złocisty. Na zakażenie nim najbardziej narażony jest kierowca, gdyż najwięcej mikrobów znajduje się na kierownicy, skrzyni biegów i hamulcu ręcznym. Ze względu na własne bezpieczeństwo, wnętrze samochodu powinno być dokładnie czyszczone, włączając w to także trudno dostępne zakamarki.

Warto także zwrócić uwagę na czyszczenie klimatyzacji, tak, aby ograniczyć rozwijanie się w niej pleśni. Klimatyzację można odgrzybiać samemu, posiadając do tego odpowiednie preparaty zabijające takie organizmy.

Jednakże nie tylko wnętrze powinno być zadbane i regularnie sprzątane. Wielu kierowców nie zastanawia się nad tym, że niektóre zanieczyszczenia osiadające na karoserii mogą spowodować odbarwienie się lakieru. Zaliczyć można do nich ptasie odchody, dlatego warto je jak najszybciej usuwać. Podsumowując, zawsze należy wyposażyć się w niezbędną chemię, która nie tylko pomoże utrzymać samochód w czystości, ale sprawi, że każdy wsiądzie do niego z przyjemnością. Auto to doskonała wizytówka, która może świadczyć o tym, jaki jest jego właściciel.

Odpowiednie uchwyty

Jeżeli lubisz podróżować, a przy tym uwielbiasz jazdę na rowerze i nie masz najmniejszej chęci, by się z nim rozstać, to powinieneś pomyśleć o uchwytach, które pozwolą na transport twojego sprzętu. Dzięki temu nie będziesz uzależniony od lokalnej wypożyczalni.

Uchwyty umożliwiają swobodny transport od jednego do trzech rowerów, a rozwiązania, jakie w nich zastosowano, pozwalają na wygodne i bezproblemowe zapinanie, jak również odpinanie jednośladów.

Dodatkowym, ale równie istotnym wyposażeniem, może być box dachowy, dzięki któremu będziesz mógł zabrać ze sobą w podróż więcej niezbędnych rzeczy. Jest on szczególnie polecany, jeśli zabierasz w trasę większą grupę osób i bagaży. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom profesjonalny box łatwo się montuje, a podczas jazdy nie stawia oporu, nie hałasuje i nie podnosi zużycia paliwa. Zarówno różne rodzaje boxów, jak i zaczepów, uchwytów, chemii czy akcesoriów służących tuningowaniu samochodu można znaleźć na stronie sklep-tuningowy.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ