fotelik rwf

Wybór fotelika samochodowego jest bardzo istotną kwestią dla wielu rodziców. Doskonałym wyborem jest fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat głównych wątpliwości, które pojawiają się podczas wyboru takiego modelu.

Rodzaje fotelików

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci. Wśród nich można wskazać zarówno foteliki montowane przodem do kierunku jazdy, jak i modele montowane tyłem, inaczej nazywane fotelikami RWF.

Zgodnie z aktualnymi zaleceniami, najlepszym rozwiązaniem dla dziecka jest wybór fotelika RWF, czyli montowanego tyłem do kierunku jazdy. Wielu rodziców ma jednak pewne wątpliwości związane z wyborem tego typu produktów. Warto je rozwiać.

Wygoda podróżowania

Istotną kwestią dla rodziców jest przede wszystkim wygoda dziecka podczas podróżowania. Dzieci są elastyczne i doskonale potrafią dostosowywać się do aktualnie istniejących warunków, dlatego nie mają problemów z odpowiednim ułożeniem nóg w foteliku.

Najczęściej to właśnie rodzice obawiają się, że dziecku będzie niewygodnie, a ono jest w stanie ułożyć sobie nogi w foteliku, tak aby dobrze mu się siedziało.

Dwa samochody

Kolejnym problemem, nad którym zastanawiają się rodzice przy okazji zakupu fotelika, jest posiadanie dwóch samochodów. Zakup dwóch fotelików będzie sporym wydatkiem, jednak foteliki marki BeSafe z łatwością można przenosić między samochodami i nie zajmuje to dużo czasu. Wystarczy dokupić drugą bazę ISOFIX, na której bez problemów będzie można zamontować fotelik dla dziecka.

obrotowy fotelik samochodowy besafe

Krótkie trasy

Wielu rodziców wciąż uważa, że podczas krótkich tras ich dziecku na pewno nic się nie stanie. Jednak jest to poważny błąd, ponieważ kolizje i wypadki samochodowe zdarzają się w każdych okolicznościach, niezależnie od warunków.

Nawet przy małych prędkościach podczas wypadku na dziecko działa duża siła, której skutkiem może być uszkodzenie ciała. W przypadku fotelików RWF jej wpływ jest zminimalizowany, dlatego warto je wybierać niezależnie od długości tras, którymi się na co dzień podróżuje.

Mały samochód

W obecnych czasach niezwykle popularne są małe samochody, a rodzice obawiają się montażu w nich fotelika RWF z powodu jego wielkości. Jednak aktualnie produkowane foteliki są doskonale dostosowane do różnych modeli samochodów, dlatego rodzice nie powinni mieć problemów z dopasowaniem fotelika do swojego samochodu, niezależnie od jego wielkości. Dziecku będzie wygodnie w małym samochodzie nawet w największym foteliku RWF.

Komfort dziecka

Dla rodziców duże znaczenie ma także komfort dziecka, który bardzo często utożsamiają z możliwością utrzymywania bezpośredniego kontaktu wzrokowego w pojeździe.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie zamontowanie w samochodzie specjalnego lusterka, dzięki któremu dziecko bez problemów będzie mogło widzieć swojego rodzica. Rodzic również będzie miał pewność, że dziecko czuje się dobrze podczas jazdy.

Brudzenie fotela

W przypadku podróżowania dziecka tyłem rodzice obawiają się także brudzenia fotela z przodu przez nogi dziecka. Jednak ten problem również można z łatwością rozwiązać. Na kanapie i na fotelu z przodu można umieścić specjalny ochraniacz, który będzie zabezpieczał te elementy przed zniszczeniem oraz zabrudzeniem. Będzie to także dodatkowa warstwa, która skutecznie zapobiegnie wgnieceniom.

Znudzenie dziecka

Rodzice martwią się, że dziecko nie będzie nic widziało za oknem samochodu, jeśli będzie w nim siedziało tyłem. Jednak dziecko siedzące tyłem ma doskonały widok na świat, zarówno przez szyby boczne, jak i tylne.

Dla jeszcze większego poprawienia widoczności można zdjąć tylny zagłówek. Dzięki temu dziecko nie będzie miało żadnych problemów z obserwowaniem rzeczywistości na zewnątrz pojazdu.

Preferencje dziecka

Wśród kwestii, które martwią rodziców w związku z podróżowaniem przez dziecko tyłem, są preferencje młodego człowieka. Wielu rodzicom po prostu wydaje się, że dziecko woli jeździć przodem do kierunku jazdy, ponieważ tak jeżdżą inne dzieci.

Jednak jeśli odpowiednio wytłumaczy się tę kwestię dziecku to nie powinno mieć z nią żadnego problemu. Dzieci z łatwością dostosowują się do nowych sytuacji, a bezpieczeństwo podczas podróży powinno być traktowane priorytetowo.

Kolejnym istotnym zagadnieniem podczas wyboru fotelika jest bezpieczeństwo. Wielu rodziców zastanawia się, czy dziecko jest odpowiednio chronione zarówno przed uderzeniami czołowymi, jak i tylnymi.

Foteliki RWF są zawsze bezpieczniejszym rozwiązaniem dla dziecka, ponieważ w przypadku uderzenia w tył pojazdu dziecko siedzi w dalszej odległości od strefy zgniotu. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia ciała jest w tym przypadku zmniejszone.

Źródło: https://www.besafe.com.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ