Bezpieczna podróż samochodem – co zabrać?

Przeczytaj niniejszy artykuł, jeśli wybierasz się w długą podróż, z jeżdżeniem samochodem wiąże się Twoja praca zawodowa, przewozisz w aucie dzieci lub po prostu chcesz się czuć bezpieczniej. Wyjaśniliśmy, jakie przedmioty trzeba, a jakie warto zabierać ze sobą. Umieść je w bagażniku, schowku lub pod fotelem, by zyskać ochronę w każdej sytuacji!

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce

W zależności od kraju obowiązkowe wyposażenie samochodu obejmuje inne przedmioty. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że nawet jeśli podróżujesz za granicę i przejeżdżasz przez państwa wymagające rozszerzonego wyposażenia auta, Ciebie obowiązuje tylko to stosowane w Polsce. Liczy się bowiem miejsce rejestracji, nie przebywania pojazdu.

W Polsce wymaga się wożenia dwóch przedmiotów: gaśnicy oraz odblaskowego trójkąta ostrzegawczego. Istotne jest też ich ulokowanie. Gaśnica powinna znajdować się w zasięgu ręki, abyś w kryzysowej sytuacji mógł natychmiast z niej skorzystać. Uwaga: za przewożenie gaśnicy w bagażniku możesz otrzymać grzywnę! Z kolei trójkąt odblaskowy możesz spokojnie umieścić w tyle samochodu.

Poznaj pełną listę rzeczy niezbędnych i przydatnych podczas podróży autem. Zapewnij sobie i współpodróżnikom bezpieczeństwo oraz uniknij płacenia kar.

Po co rejestrator jazdy

Wartościowa nawigacja

Zapewne posiadasz nowoczesny smartfon z dostępem do internetu. Jeśli potrzebne Ci będą mapy, uruchomisz odpowiednią aplikację i wykorzystasz ją jako nawigację. Poszukiwany adres znajdziesz szybko i łatwo. Czy wobec tego istnieją argumenty za tym, by jednak wydać dodatkowe pieniądze na stację GPS?

Zdecydowanie tak. Z uwagi na budowę oraz funkcjonalność skupioną na nawigacji stacja GPS jest wydajniejsza. Na większym ekranie lepiej widać szczegóły, a przyciski rozmieszczone w wygodnych odległościach zapobiegają przypadkowemu kliknięciu i zamknięciu widoku mapy. Ponadto podczas korzystania ze stacji nawigacyjnej nie wyładowujesz telefonu i możesz odbierać połączenia bez utraty widoku drogi.

Po co rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy nie jest jeszcze w Polsce tak popularny, jak za granicą. Jego podstawową funkcję stanowi rejestracja wyczynów osób pokonujących trudne, survivalowe trasy. Wybierasz się samochodem terenowym w góry lub gęsty las? Rejestrator okaże się idealny!

Zabezpiecz się dodatkowym zasilaniem

Ale kamerka samochodowa umożliwia o wiele więcej. Zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas jeżdżenia po mieście. Jeśli będziesz świadkiem wypadku lub sam weźmiesz w nim udział, a sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia lub będzie chciał zrzucić winę na Ciebie, po przyjeździe policji okażesz funkcjonariuszom materiał i unikniesz zbędnych problemów.

Zabezpiecz się dodatkowym zasilaniem

Podczas wielogodzinnej podróży zabezpiecz dodatkowym zasilaniem zarówno sprzęty elektroniczne, jak i siebie. W schowku umieść pojemny powerbank i ładowarkę samochodową. W razie korzystania z nawigacji w telefonie lub częstego prowadzenia rozmów uzupełnisz zapas baterii. Naładujesz też tablet, aparat bądź kamerkę.

Dla siebie koniecznie przygotuj napoje energetyczne. Jeśli w trakcie jazdy poczujesz się zmęczony, lecz nie będziesz mógł zjechać na stację paliw po kawę, wspomożesz się napojem w puszce. Uwaga jednak! Nie możesz wypić zbyt wiele z rzędu. Ponadto w przypadku większego zmęczenia rekomendujemy zatrzymanie się na poboczu i krótki odpoczynek lub drzemkę. Nie ryzykuj życia ani zdrowia – swojego i innych uczestników ruchu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ