leasing samochodowy

Brak wystarczających środków stanowił niegdyś poważną przeszkodę na drodze do zakupu własnego auta. Jedynym sposobem na jej obejście przez długie lata był kredyt. Obecnie rynek obfituje jednak w korzystniejsze rozwiązania. Leasing samochodowy jest jednym z nich.

Czym jest leasing?

Leasing to forma finansowania inwestycji. Leasingodawca (finansujący) dokonuje zakupu środka trwałego wybranego przez leasingobiorcę. W tym przypadku środek trwały stanowi auto. Po dopięciu koniecznych formalności pojazd jest oddawany leasingobiorcy w użytkowanie. Prostymi słowy, ta forma finansowania inwestycji łączy w sobie elementy kredytu oraz dzierżawy. Pamiętaj więc, że decydując się na leasing, nie stajesz się automatycznie właścicielem auta. Dokładne zasady obowiązujące Cię podczas użytkowania pojazdu są zawsze określane przez umowę. Nieposiadanie samochodu na własność w żaden sposób jednak Cię nie ogranicza. Wręcz przeciwnie, takie rozwiązanie pociąga za sobą pozytywne implikacje. W przypadku zakupu MINI leasing stanowi jedną z najkorzystniejszych form inwestycji.

Zalety leasingu

Do niezaprzeczalnych zalet leasingu należy zaliczyć przede wszystkim nieskomplikowane procedury oraz relatywnie małą ilość formalności. Ten sposób finansowania wymaga od leasingobiorcy znacznie mniej ‚papierkowej roboty’. Cały proces często udaje się zamknąć nawet w kilku dniach roboczych. Oczywiście odpowiednie przygotowanie znacznie przyspieszy oraz uprzyjemni jego przebieg. Nieocenioną korzyścią płynącą z leasingu jest także transparentność umów oraz łatwość rozliczania kosztów. Jest to jeden z powodów, dla których ta forma finansowania inwestycji jest tak popularna wśród przedsiębiorców. Początkowo była ona dedykowana wyłącznie właścicielom firm. Obecnie popularność zyskuje jednak także leasing konsumencki, dzięki czemu z tego rozwiązania może skorzystać znacznie szersze grono odbiorców.

Obowiązujące zasady

Każdy dostawca leasingu posiada inne wymagania względem leasingobiorców. Zawsze powinny być one jasno określone w akceptowanej przez obie strony umowie. Z reguły obowiązuje ona przez okres od 2 do 3 lat, lecz nie stanowi to reguły. Wielu dostawców leasingu wymaga określonej wpłaty własnej, co warto mieć na uwadze podczas planowania zakupów. Tego typu parametry umowy zazwyczaj można dostosować do osobistych preferencji. Zapisy widniejące w umowie określają jasno również zakres usług zapewnianych przez leasingodawcę w zamian za comiesięczną opłatę. Na przykład oferowany przez nas MINIabonament gwarantuje: dostęp do letnich i zimowych opon wraz z sezonowymi wymianami i przechowywaniem, przeglądy serwisowe, wymianę części eksploatacyjnych, pełen pakiet ubezpieczeń, a także assistance i auto zastępcze.

Nie chcesz, aby zakup auta utrudnił Twoje życie? Leasing samochodowy to rozwiązanie stworzone dla osób takich jak Ty. Wybierz pakiet spełniający Twoje oczekiwania, a nasi eksperci zatroszczą się o całą resztę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ