Cechy dobrej opony samochodowej na lato

Kupując opony letnie patrzysz tylko, aby zgadzała się średnica felg i homologacja? To gigantyczny błąd! Oczywiście, rozmiar i dopasowanie do marki auta mają znaczenie, ale należy także zwracać uwagę na parametry, które w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu. To wcale nie takie oczywiste!

Na co narażają łyse opony letnie?

            Teoretycznie przy suchej i stosunkowo nowej, gładkiej nawierzchni, nie powinno być problemów z przyczepnością, hamowaniem i sterownością auta, nawet w przypadku całkiem łysych, błyszczących opon. Jednak wystarczy już niewielka ilość wilgoci na nawierzchni, czy delikatna poranna wilgoć, aby taka łysa opona straciła przyczepność i nie reagowała prawidłowo na skręty kierownicą ani na hamowanie. Wchodząc w ostry zakręt praktycznie nie ma mowy o marginesie bezpieczeństwa, przy którym można wypaść z osi jezdni i mimo to dalej jechać swoim pasem bez narażania innych uczestników drogi na niebezpieczeństwo. Przy hamowaniu jest jeszcze trudniej – opona zamiast zatrzymać się w miejscu na śliskiej drodze, wciąż sunie po niej, co zdecydowanie wydłuża drogę hamowanie i zwiększa ryzyko wypadku. Pirelli Cinturato P7 to model opon letnich dostosowanych do jazdy miejskiej i turystycznej, a nawet w dużej mierze sportowej, z uwagi na bardzo dobre parametry.

Cechy opon Pirelli Cinturato P7

            Są to opony stworzone z innowacyjnych materiałów hybrydowych, które gwarantują doskonałą trwałość, a co za tym idzie – dużo wolniejsze zużywanie się nawet przy intensywnej eksploatacji. Kupując dobrej marki opony, gwarantujesz sobie zatem kilka sezonów ich użytkowania! Cztery głębokie rowki wzdłuż zostały opracowane tak, aby perfekcyjnie odprowadzały wodę spod kół w czasie intensywnej ulewy, i tym samym dbały o stałą, niezakłóconą przyczepność koła do podłoża. Specjalny wzór bieżnika tego modelu opon został opracowany w taki sposób, aby generowały one jak najmniej hałasu podczas zwyczajnej jazdy. Jest to szczególnie ważne przy trudniejszej, starszej i bardziej chropowatej nawierzchni, która w przypadku gorszych opon powoduje spory hałas przy większych prędkościach jazdy. Ciche opony zwiększają komfort jazdy również przy otwartych oknach latem oraz wpływają na lepszą koncentrację kierującego. I wreszcie – kompaktowe bloki centralne, a także porządna zewnętrzna strefa na powierzchni opon zwiększają poczucie kontroli nad samochodem i wpływają na precyzję ruchów, szczególnie istotną przy większych prędkościach i gorszej nawierzchni. Pirelli Cinturato P7 to opony stworzone z myślą o samochodach klasy średniej i wyższej: BMW, Mercedes, VW, Volvo, Alfa Romeo czy Jaguar. To auta dla prawdziwych miłośników jazdy przez cały rok, w każdych warunkach – muszą zatem zostać wyposażone w opony najwyższej jakości, cenionej marki. Inwestując w takie ogumienie, gwarantujesz sobie zwiększony komfort prowadzenia pojazdu, a także wynikający bezpośrednio z posiadania dobrych opon wzrost bezpieczeństwa własnego i pasażerów. Połączenie doświadczenia kierowcy, jego umiejętności technicznych oraz niezawodnego samochodu z doskonałymi komponentami to cel, do którego dążyć powinien każdy właściciel auta osobowego dobrej klasy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ