Wymiana opon w samochodzie

Wymiana opon w samochodzie to czynność, którą powinno się wykonywać w odpowiednich warunkach i z użyciem specjalnych narzędzi. Bez nich pomimo ogromnych chęci, wymiana nie jest możliwa. Jakie wobec tego narzędzia trzeba mieć, by móc wykonać tę pracę?

Narzędzia do wymiany opon w samochodzie

Podstawowym narzędziem jest klucz do kół. Wśród polecanych znajdują się klucze z długim ramieniem, które świetnie radzą sobie z odkręcaniem zapieczonych śrub. Warto zwrócić uwagę na klucze teleskopowe, które dają się z łatwością przedłużać. Ostatecznie można wybrać klucz krzyżakowy, który ma cztery końcówki, każdą w innym rozmiarze. Ogromnym ułatwieniem będzie zastosowanie klucza dynamometrycznego, dzięki któremu można dokręcić śruby z odpowiednią siłą. Kolejnym ważnym narzędziem wykorzystywanym do wymiany opon jest podnośnik. Może to być podnośnik hydrauliczny, słupkowy albo poduszkowy. Wybór powinien być dostosowany do potrzeb i możliwości jego użytkownika. Przy wymianie opon przydaje się również manometr samochodowy, a także kompresor, czy chociaż zwyczajna pompka samochodowa. Wszystkie niezbędne sprzęty znajdziesz na przykład na https://www.wulmax.pl.

Narzędzia do wymiany opon w serwisie a własnym garażu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić opony we własnym garażu, czy nawet przed nim, na utwardzonym terenie. Jednak trzeba mieć świadomość różnicy w jakości tej pracy. W przydomowym garażu zazwyczaj jest dostęp jedynie do prostych narzędzi. Serwisy posługują się profesjonalnym sprzętem takim jak https://www.wulmax.pl/pl/c/Wywazarki-do-Kol/146 czy https://www.wulmax.pl/pl/c/Montazownice-Do-Opon/155 . Dzięki temu praca przebiega sprawnie i wygodnie, a jej efektem są poprawnie wymienione opony mające wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Gdzie zaopatrywać się w narzędzia do wymiany opon?

Narzędzia do wymiany opon prywatnie, najczęściej kupowane są w sklepach motoryzacyjnych, nierzadko w hipermarketach i w internecie. Profesjonalne serwisy specjalizujące się w wymianie opon na szerszą skalę, kupują sprzęt w punktach zaopatrujących serwisy ogumienia. Jednym z polecanych i dobrze wyposażonych jest Wulmax. Dostarcza sprzęt najwyższej jakości, a w jego ofercie można znaleźć dosłownie wszystko.

Zaopatrując się w narzędzia do wymiany opon, szczególnie te, które mają służyć w serwisie, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na ich jakość, trwałość, sposób wykonania, a nie tylko na cenę. Należy wybierać narzędzia profesjonalne i zarazem maksymalnie funkcjonalne, tak aby wymiana przebiegała poprawnie i w miarę możliwości szybko. Żaden profesjonalny serwis opon nie może pozwolić sobie na zbyt długotrwałą wymianę opon w jednym samochodzie, kiedy na zewnątrz stoi długa kolejka kolejnych aut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ