mercedes

Prawdopodobnie każdy z nas chciałby mieć mercedesa, jeżeli jednak poza chęciami, dysponujemy również gotówką, możemy odwiedzić salon Mercedesa zasadaauto.pl, z całą pewnością w tym renomowanym salonie wybierzemy odpowiadający nam model.

Jednak może najpierw kilka słów na temat samego Mercedesa. Jest on niemiecką marką samochodową i oddziałem Daimler AG. Marka znana jest z luksusowych pojazdów, autobusów, autokarów i ciężarówek. Główna siedziba znajduje się w Stuttgarcie w Badenii-Wirtembergii. Nazwa pojawiła się po raz pierwszy w 1926 roku pod firmą Daimler-Benz. W 2018 roku Mercedes-Benz był najlepiej sprzedającą się marką pojazdów premium na świecie, sprzedając 2,31 miliona samochodów osobowych.

Początki Mercedes-Benz wywodzą się z Mercedesa Daimler-Motoren-Gesellschaft z 1901 roku i Karla Benz z 1886 Benz Patent-Motorwagen, który jest powszechnie uważany za pierwszy samochód napędzany benzyną. Hasło marki to „the best or nothing”.

Mercedes AMG to dział premium Mercedes-Benz. AMG niezależnie zatrudnia inżynierów i zawiera umowy z producentami w celu dostosowania pojazdów Mercedes-Benz AMG. Mercedes-AMG ma siedzibę w Affalterbach, Badenia-Wirtembergia, Niemcy.

Modele AMG zazwyczaj mają bardziej agresywny wygląd, wyższą wydajność, lepszą obsługę, lepszą stabilność i szersze wykorzystanie włókna węglowego niż ich zwykłe odpowiedniki Mercedes-Benz. Modele AMG są zazwyczaj najdroższym i najlepszym wariantem każdej klasy Mercedes-Benz.

mercedes amg

Warianty AMG są zwykle oznaczone dwiema cyframi, w przeciwieństwie do zwykłych pojazdów Mercedes-Benz, które mają trzy (np. C 63 w przeciwieństwie do C 300) Liczby nie zawsze wskazują dokładnie rozmiar silnika, ale są raczej hołdem do wcześniejszych samochodów historycznych, takich jak 300SEL 6,3 litra, na przykład poprzedni model AMG V8, taki jak C 63, faktycznie miał 6,2 litra V8.

Salon Zasada oferuje również ogromny wybór części mercedes, do większości modeli Mercedesa dostępnych na polskim rynku. Kupując części z zaufanego źródła nie musimy bać się o ich oryginalność, ani o to czy wyrządzą one jakieś szkody w naszym pojeździe. Warto skorzystać również z usług naszych serwisantów z wieloletnim doświadczeniem. Na stronie znajdziemy części zamiennie do samochodów osobowych, ciężarówek, autokarów i autobusów.

Moim zdaniem Mercedes to jeden z najlepszych wyborów, na jaki możemy się zdecydować wybierając dla siebie samochód, firma nie uznaje kompromisów, a ich produkty są znane na całym świecie z wysokiej jakości. Oferujemy również wieloletnie wsparcie wszystkich naszych klientów.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ