Leasing samochodowy pozwala na odpłatne korzystanie z pojazdu przez określony czas w formie dzierżawy. Jest to usługa powszechnie oferowana przez dealerów usługa i funkcjonuje jako alternatywa dla zakupu pojazdów. Leasing samochodowy w Skodzie jest bardzo szeroko stosowany przez firmy jako metoda pozyskiwania pojazdów przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, bez angażowania znacznych nakładów pieniężnych. Cechą charakterystyczną leasingu samochodowego jest to, że po upływie terminu pierwotnego (zazwyczaj 2, 3 lub 4 lata) pojazd musi zostać zwrócony firmie leasingowej lub nabyty za wartość rezydualną.

Zasady leasingu samochodowego w Skodzie

Leasing samochodu oferuje korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Dla kupującego, opłaty najmu będą zazwyczaj niższe niż płatności za pożyczkę samochodową. Każdy podatek od sprzedaży jest należny tylko za każdą płatność miesięczną, a nie bezpośrednio od całej ceny zakupu, jak w przypadku pożyczki. Niektórzy konsumenci mogą także preferować leasing samochodu, ponieważ pozwala im po prostu zwrócić samochód i wybrać nowy model po wygaśnięciu dzierżawy. Umożliwia to konsumentowi na częstszą wymianę pojazdu, bez odpowiedzialności za sprzedaż starego auta lub ewentualne koszty naprawy po wygaśnięciu ważności gwarancji producenta.

Leasing samochodowy w Skodzie

Najemca nie musi się martwić o przyszłą wartość pojazdu. W przypadku wynajmującego przedsiębiorstwa należy wziąć pod uwagę również liczne korzyści podatkowe, jakie oferuje na przykład Skoda w leasingu. Dla sprzedającego leasing samochodowy w Skodzie generuje dochody z pojazdu, w którym sprzedawca (lub firma produkcyjna) nadal jest właścicielem i będzie mógł znowu wynajmować lub sprzedawać po remontu pojazdów po wygaśnięciu pierwotnej umowy dzierżawy. Ponieważ konsumenci zazwyczaj korzystają z wypożyczonego pojazdu przez krótszy okres czasu, leasing samochodu pozwala na dopasowanie do różnych aspektów modelu biznesowego dealera.

Umowa najmu na Skodę w leasingu samochodowym

Umowy najmu zwykle przewidują opłatę za wczesne zakończenie i ograniczają liczbę kilometrów, na jaką leasingobiorca może jeździć. Jeśli przekroczono limit przebiegu, mogą zostać naliczone opłaty. Dystrybutorzy oferujący różne modele Skody w leasingu zazwyczaj zezwalają najemcy na negocjowanie wyższego przeglądu okresowego, w celu uzyskania wyższej opłaty za dzierżawę. Umowy najmu określają zwykle, jakie zużycie w pojeździe jest dopuszczalne, a leasingobiorca może zostać obciążony opłatą, jeśli przekroczono tę ilość. Skoda w leasingu z obsługą techniczną może obejmować wszystkie koszty eksploatacji pojazdu, z wyłączeniem paliwa i ubezpieczenia. Rzeczywiste płatności dzierżawy są obliczane w bardzo podobny sposób do wypłaty pożyczki. Pod koniec okresu dzierżawy najemca musi zwrócić pojazd lub kupić go od właściciela. Koniec umowy najmu jest zwykle uzgadniany przy jej podpisywaniu.Zazwyczaj firma leasingowa określa minimalną długość dzierżawy, np. od 24 do 60 miesięcy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSamochód na raty
Następny artykułPożyczka na samochód
Redakcja ASmoto.pl

Motoryzacja uzależnia, mnie na pewno! Od lat pasjonat, a od niedawna rajdowiec amator.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ