Czy podróżowanie wypożyczonym samochodem jest opłacalne?

Mówi się, że podróżowanie jest najlepszym lekarstwem na wszystkie problemy, stres oraz udręki codziennego życia. Pozwala nam również na odkrycie nowych miejsc, kultur i inne spojrzenie na otaczający świat. Planując nasz wyjazd musimy uwzględnić wiele aspektów. Przede wszystkim musimy zadecydować, gdzie się wybierzemy, w jakim terminie, co chcemy tam zobaczyć oraz oczywiście mądrze rozplanować budżet.

Pomimo tego, że zawsze chcemy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, to zdarza się nam zapomnieć o odpowiednim przemyśleniu środka transportu. Naszym zdaniem, na wakacyjną podróż idealnie nadaje się wypożyczony samochód, na przykład z wypożyczalni samochodów Amigo Rent a Car. 

Dlaczego warto wypożyczyć samochód?

Wypożyczenie samochodu może znaleźć swoje zastosowanie zarówno w przypadku, gdy cały nasz wyjazd będzie przebiegał drogą lądową np. po Polsce lub do sąsiednich krajów, jak również, jeżeli zdecydujemy się na dalszy wyjazd samolotem i wynajęciem samochodu na miejscu. Od kilkunastu lat liczba wypożyczanych samochodów w okresie wakacyjnym stopniowo wzrasta, co jest jasnym sygnałem, że Polacy cenią sobie ten rodzaj transportu. Jakie zatem korzyści płyną z takiego rozwiązania oraz na co powinieneś zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z firmą. 

1.  Bezpieczeństwo. 

Mając na uwadze to, że wielu z nas wykorzystuje nasze samochody tylko do jazdy po mieście, możemy nie być przekonani do tego, jak poradzą sobie one na trasie. Nie każdego z nas na posiadanie drogich, nowoczesnych samochodów, których warunki techniczne zapewniły by bezpieczną podróż, dlatego warto skorzystać z usług wypożyczalni, która oferuje nowoczesne samochody wraz ze świeżo wykonanymi przeglądami technicznymi i wszystkimi niezbędnymi dokumentami. 

2. Wygoda dla ciebie i rodziny

To, że samochody są najwygodniejszym środkiem transportu nie budzi chyba żadnych wątpliwości. Pozwalają nam one na pomieszczenie naprawdę pokaźnej ilości bagażu, wygodne siedzenia oraz całkowitą swobodę poruszania. Wybierając ten rodzaj transportu nie musimy szukać transportu na miejscu, co może być szczególnie uciążliwe w turystycznych miejscach, gdy jeszcze dodatkowo nie znamy języka. 

samochód na wakacje

3. Korzystne warunki proponowane przez firmy wypożyczające samochody 

Firmy wypożyczające udostępniają swoje samochody na różne okresy czasu. Możesz sam zdecydować, czy potrzebujesz auta na dłuższy wyjazd, kilka dni, weekend, czy może tylko na jeden dzień. Szeroka oferta profesjonalnej wypożyczalni samochodów daje ci również możliwość pojeżdżenia samochodem twojej ulubionej marki lub spróbować nowego modelu, którym nigdy wcześniej nie miałeś przyjemności kierować. 

Na co trzeba uważać

Jeżeli perspektywa wypożyczenia samochodu na wakacyjny wyjazd zaczęła już do ciebie przemawiać, to tutaj mamy dla ciebie garść informacji, które pozwolą uniknąć ci ewentualnych niemiłych zaskoczeń związanych z dodatkowymi opłatami lub innymi problemami. Po pierwsze, przed podpisaniem umowy, upewnij się, że w podaną cenę wliczone są podatki oraz wszystkie dodatkowe opłaty. Kolejnym ważnym elementem jest limit kilometrów. Obecnie większość wypożyczalni proponuje swoim klientom nielimitowaną ilość kilometrów do przejechania. Jeśli jednak przewidujesz, że nie będziesz dużo jeździć, to warto ustalić sobie swój limit po ustaleniu swojej trasy. Innym ważnym aspektem, którego niedopilnowanie może kończyć się z dodatkowymi opłatami jest zasada tankowania. Zgodnie z nią, należy zwrócić samochód z taką samą zawartością paliwa jak w momencie wypożyczenia. Oznacza to, że jeżeli otrzymaliśmy samochód z bakiem wypełnionym do połowy, to taka sama ilość powinna się w nim znajdować w momencie zdawania samochodu. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ