Dodatki do silników benzynowych

Silnik to najważniejszy element Twojego samochodu. Bez niego pojazd nie mógłby przejechać, chociażby 5 metrów. Dlatego właśnie tak istotne jest dbanie o dobrą kondycję jednostki i ochrona przed najczęściej pojawiającym się zagrożeniem, czyli nagarem. W tym tekście dowiesz się najważniejszych rzeczy o płukankach do silnika. Czytaj dalej.

Płukanka, czyli co?

Dodatki do silników benzynowych najczęściej występują w formie płukanek. Są to wyspecjalizowane produkty, które mają za zadanie pomóc w oczyszczeniu silnika w zbierającym się w jego wnętrzu oraz na pierścieniach tłokowych osadu. Chodzi o to, by pozostałości spalania silnika wydostawały się na zewnątrz i nie pozostawały na ściankach silnika oraz otaczających go elementów.

Kiedy warto zastosować płukankę?

Specjaliści zgodnie wskazują, że najlepszym momentem na zastosowanie płukanki do silnika jest wymiana oleju. Dzięki temu zyskasz pewność, że w Twojej jednostce napędowej nie będzie ani grama szlamu lub nagaru. Ich powstawanie jest ściśle związane z poniższymi czynnikami:

  1.       nieekonomiczna jazda lub poruszanie się pojazdem na krótkich dystansach – w takiej sytuacji cząsteczki paliwa nie mają szansy na całkowite spalenie i osadzają się na ściankach silnika, tworząc szkodliwy nagar;
  2.       słabej jakości olej silnikowy lub jego brak – przegrzany płyn szybko ulega degradacji, co w rezultacie prowadzi do osadzania się jego cząsteczek na jednostce napędowej;
  3.       niedopilnowanie wymiany oleju – to, by płyn był klarowny, jest bardzo ważne w kontekście prawidłowego działania silnika.

Czy płukanki są bezpieczne?

Nie ma żadnej wątpliwości, że tak. Płukanki wbrew powielanym w Internecie teoriom nie podnoszą ciśnienia w cylindrach ani nie sprawiają, że olej przenika do komory spalania. Najważniejszym zadaniem tego typu produktu jest usuwanie nagromadzonego nagaru z wnętrza silnika oraz pierścieni tłokowych i z tego wywiązuje się znakomicie. Pamiętaj też, że czysty silnik to więcej mocy oraz cichsza praca. W skrajnych przypadkach zastosowanie płukanki może pomóc w przywróceniu stłumionych przez osady fabrycznych osiągów.

Postaw na jakość

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji silnika, zadbaj o jego stan, zaopatrując się w wyspecjalizowany dodatek. Tylko w ten sposób unikniesz kosztownych awarii oraz będziesz mógł jeszcze dłużej cieszyć się niezawodnie działającym samochodem. Zaoszczędź sobie problemów i sprawdź już dzisiaj, jak działa płukanka do silnika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ