używany samochód

Zakup używanego samochodu to decyzja, której nie warto pozostawiać przypadkowi. Co prawda rynek oferuje wiele możliwości, lecz rozważyć warto tylko nieliczne. Gdzie najlepiej szukać używanego auta?

Czego unikać?

Każdy z nas wolałby uniknąć potencjalnych nieprzyjemności związanych z zakupem czterech kółek. Jeśli nie chcesz popełnić kosztownych błędów, przyjrzyj się prezentowanym przez nas wskazówkom. Czego należy więc strzec się najmocniej? Przede wszystkim stroń od samochodów o nieznanej lub wątpliwej historii. Być może w procesie zakupowym będą Ci się zapalać czerwone lampki. Nie ignoruj głosu intuicji i nie podejmuj zbędnego ryzyka. Uważaj również na niezgodności między umową, a nabywanym autem. Mogą one sugerować sprzedawcę podejmującego próbę ucieczki od odpowiedzialności. Unikaj także pobieżnych oględzin. To niezwykle ważne, by poznać auto tak dobrze, jak tylko się da przed dokonaniem zakupu.

Oczywiście uciekanie od potencjalnych zagrożeń nie wystarczy, by trafić na właściwe auto. Zostań z nami i dowiedz się, jak znaleźć godny zaufania salon samochodów używanych.

Najlepiej u źródła

Najbezpieczniejszym sposobem na zakup auta jest skorzystanie z usług autoryzowanego salonu. Rozwiązanie to wyklucza napotkanie nieprzyjemności. Nietrudno się domyślić, że główną zaletę autoryzowanych salonów stanowi pewne pochodzenie samochodów. Lista plusów jest jednak znacznie dłuższa. Po trafieniu do dealera autami zajmują się wyszkoleni specjaliści wyposażeni w nowoczesny sprzęt. Samochody są przez nich starannie sprawdzane i przygotowywane do trafienia w ręce nowych właścicieli. Sam proces sprzedażowy jest z kolei prowadzony w atmosferze uczciwości i szacunku dla Klienta. Możesz mieć pewność, że podpisywana umowa nie wchodzi w konflikt z prawem i nie wyrządza krzywdy żadnej ze stron.

Certyfikacja i systemy gwarancyjne

Godne zaufania salony stają na wysokości zadania, by auto będące przedmiotem sprzedaży służyło nowemu nabywcy bez zarzutu. Pomagają w tym rozwiązania, takie jak certyfikaty oraz usługi gwarancyjne. Systemy tego przybierają różne formy w zależności od oferującego je podmiotu.

Auto otrzymujące certyfikat zawsze spełnia surowe kryteria kontroli oraz posiada potwierdzoną historię użytkowania. Dodatkowo, w przypadku naszego salonu MercedesBenz zostaje również wyposażone w 24miesięczną gwarancję. Oczywiście znak trzyramiennej gwiazdy oraz nienaganny stan auta to za mało, by nadać mu certyfikat. Akceptowane są jedynie samochody o przebiegu mniejszym niż 150 000 km, a od pierwszej rejestracji pojazdu nie może minąć więcej niż 6 lat. Rzecz jasna utrzymanie wysokich wymagań względem Twojego przyszłego nabytku zmniejszy ilość dostępnych opcji. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadanie wysokich standardów pozwoli Ci zakupić auto, do którego będziesz wracał z przyjemnością. Bez względu na to, jak kuszące zdają się być alternatywy, nie zapomnij, że autoryzowane salony nie mają sobie równych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ