Jak dbać o letnie opony

Chcesz zadbać o swoje opony, by mieć pewność, że służyć Ci będą przez długi czas? Zastanawiasz się w jaki sposób dbać o ich wytrzymałość, a także o wydłużenie ich żywotności? Istnieje na to wiele sposobów, a możesz je poznać, decydując się na zapoznanie z naszym poradnikiem. Podpowiadamy kiedy jest najlepszy czas na to, by wymienić opony na nowe, a także jak je przechowywać i dbać o prawidłowe użytkowanie. Przestrzegając tych zasad, możesz mieć pewność, że utrzymasz opony w doskonałej formie przez długie lata.

Kiedy nadchodzi czas na wymianę opon na sezon letni?

Kierowcy bardzo często zastanawiają się, kiedy jest najlepszy czas na to, by wymienić opony zimowe na letnie. Nie jest to tak oczywiste, jak może się wydawać. Dodatkowo chcąc zamienić opony zimowe na takie jak https://noweopony.pl/opony/letnie musisz pamiętać o tym, że nie ma ściśle określanej daty, kiedy jest na to najlepszy czas. Trzeba obserwować prognozę pogody i sprawdzać, jakie temperatury i warunki będą panować na zewnątrz przez najbliższe tygodnie. Jeśli mają występować przymrozki, a temperatura powietrza ma utrzymywać się poniżej pięciu stopni Celsjusza, to lepiej wstrzymać się z wymianą.

Jak prawidłowo użytkować opony letnie?

Decydując się na wymianę opon na letnie takie jak https://noweopony.pl/opony/letnie/185/65/r15 trzeba pamiętać o ich prawidłowym użytkowaniu. Nie można poruszać się w nich po nawierzchniach, od których nie są dostosowane. Nie można również przekraczać dozwolonej prędkości, do której wyznaczony jest indeks na oponach. Warto również pamiętać o przestrzeganiu indeksu nośności, który powinien być dopasowany do wagi samochodu z maksymalnym obciążeniem. Nie zaleca się wykonywania takich czynności jak „palenie gumy”, ponieważ doprowadzić to może do szybkiego zniszczenia opony. Prawidłowe użytkowanie ogumienia w samochodzie ma wpływ nie tylko na jego trwałość, ale również właściwości.

Jak przechowywać opony letnie poza sezonem?

Po sezonie letnim nadchodzi czas na wymianę opon na zimowe. To jednak nie oznacza, że można zapomnieć o ogumieniu przeznaczonym do jazdy na suchej nawierzchni. Przed przechowywaniem trzeba je dokładnie umyć i osuszyć. Następnie można je schować do miejsca, gdzie nie będą narażone na kontakt z promieniami słonecznymi, wysokimi lub niskimi temperaturami, a także wilgocią.

Pamiętając o tych kilku zasadach pielęgnacji opon letnich można zadbać o to, by służyły i spełniały swoje zadanie przez kilka sezonów. To sposoby na wydłużenie żywotności opon.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ