wycieraczki samochodowe

Na wycieraczkach w samochodzie spoczywa ogromna odpowiedzialność. Często są lekceważone, jednak to właśnie one oczyszczają szybę z deszczu, śniegu, brudu. Jak większość elementów w samochodzie, zużywają i wymagają wymiany. Można kupić najtańsze w hipermarkecie, jednak ich stosowanie przyniesie więcej frustracji niż zadowolenia. Będą rozmazywały brud po szybie, szybko ulegną uszkodzeniu, a wtedy mogą robić zarysowania. Warto pokusić się o zakup markowych wycieraczek, szczególnie, że dostępne są w wielu wersjach – od budżetowych po produkty premium
Jak często wymieniać wycieraczki?

Trudne warunki pracy sprawiają, że wycieraczki optymalnie pracują przez mniej więcej 6 miesięcy. Sygnałem, że pora na ich wymianę, są smugi pojawiające się na szybie oraz dziwne piski. Jednak zużyte wycieraczki to nie tylko problem z oczyszczaniem szyby. Postrzępiona guma może rysować szybę, a wymiana jej może narazić nas na znaczne koszty. Dlatego nie zwlekajmy z wymianą i kiedy tylko zobaczymy oznaki uszkodzenia piór, kupmy nowe.

Rodzaje wycieraczek

Można kupić same gumy, które wymieniamy w tradycyjnych wycieraczkach z metalowym stelażem. Dostępne są również nowocześniejsze, zwane aero, które są bardziej płaskie i mają aerodynamiczną konstrukcję. Wyglądają, jakby guma stanowiła jeden element z ramieniem. Są odpowiednio droższe, jednak lepiej przylegają do szyby i stawiają mniejszy opór podczas jazdy.
Wycieraczki ze spojlerem wykorzystują siłę oporu powietrza do docisku do szyby. Są efektywniejsze przy dużych prędkościach, stad często bywają stosowane w samochodach z silnikami o dużej mocy.
Same pióro może być wykonane ze zwykłej gumy, lub pokryte grafitem albo teflonem. Dodatek nowoczesnych materiałów utrudnia przymarzanie do szyby zimą.

Rozmiar wycieraczki

Każdy producent podaje prawidłowe wymiary stosowanych wycieraczek i należy ich się trzymać. Przy zakupie musimy tez zwrócić uwagę na rodzaj zaczepu, choć w pudełku z wycieraczkami powinny być też różnego rodzaju adaptery. Wykorzystując je, każdy bez problemu poradzi sobie z ich wymianą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ