Jak najtaniej wypożyczyć samochód?

Wybierasz się na wakacje za granicą? A może w dłuższą podróż po Polsce? Zastanawiasz się jak zaoszczędzić na transporcie, jednak nie chcesz tłuc się autobusami i pociągami? Wypożyczalnia samochodów może być dobrym pomysłem, o ile będziesz wiedział, jak można taniej skorzystać z jej usług. Różnice w ofertach takich firm są naprawdę spore – dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z nimi i wiedzieć o potencjalnych możliwościach zmniejszenia ceny wynajmu auta.

W weekend jest najtaniej

Jeśli bez znaczenia jest dla Ciebie czas podróży i możesz np. skorzystać z wynajmu w weekend zamiast w środku tygodnia,zrób tak. W tygodniu takie miejsca mają najwięcej klientów biznesowych, wtedy też ceny są wyższe. Staraj się więc planować swoje podróże, bądź spotkania tak aby zahaczały o weekendy.Z kolei, jeśli jesteś na wakacjach i auta będziesz używać przez dłuższy okres czasu, spróbuj negocjować cenę.

Sprawdzaj opinie w Internecie!

Zdecydowanie przed wynajęciem samochodu z konkretnej firmy, warto sprawdzić w sieci opinie innych użytkowników na temat jej usług. Może zdarzyć się tak, że w przypadku niezadowolenia z pojazdu, koszt z tytułu rezygnacji przed czasem, będzie znacznie większy niż samego wypożyczenia.

Wymagany depozyt za auto

Koniecznie wcześniej należy sprawdzić wartość wymaganego depozytu, aby nie zostać postawionym w trudnej sytuacji przy próbie odbioru auta.Ta kwota może znacząco różnić się w zależności od wypożyczalni i zamawianych opcji redukcji udziału własnego.

Newslettery ze stron porównywarek cen wypożyczalni samochodów

Warto zapisać swój adres e-mail do takiego newslettera i być na bieżąco z proponowanymi przez wypożyczalnie samochodów promocjami. W ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić! A oprócz tego dowiedzieć się, jakie inne poza znanymi nam wypożyczalniami samochodów, funkcjonują na interesującym nas terenie.

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę?

Równie ważna co pozostałe punkty, jest polityka paliwowa wypożyczalni. Do najbardziej rozsądnego rozwiązania jest zwrot paliwa z dokładnie taką samą ilością, jak w momencie wypożyczenia (zazwyczaj z pełnym bakiem)– wtedy też nie zostaje doliczona nam dodatkowa opłata. Szczególnie warto unikać opcji, gdzie otrzymujemy auto z pełnym bakiem i w związku z brakiem czasumusimy oddać go z pustym – wtedy zapłacimy zawyżoną cenę paliwa lub dopłatę za wykonanie serwisu.

Korzystając z wypożyczalni samochodów dobrze jest także sprawdzić stan pojazdu przed wyjazdem w trasę. Wszelkiego rodzaju wgniecenia i zarysowania powinny zostać zapisane w umowie. Jeśli tego nie zrobimy, przy zwrocieauta może zostać nam doliczona dodatkowa kwota za powstałe szkody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ