imprezy integracyjne dla firm

Każda firma, której szefostwo zdaje sobie sprawę z wartości pracowników i dba o dobrą atmosferę między nimi, w pewnym momencie decyduje się na zorganizowanie imprezy lub wyjazdu firmowego. Jest to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod na wzajemne poznanie się członków firmy i nawiązanie relacji w okolicznościach innych niż codzienne. Jakie cechy powinny spełniać idealne imprezy integracyjne dla firm i z czego powinny się składać?

Imprezy integracyjne dla firm z motywem przewodnim

Jednym z najważniejszych i sprawdzonych sposobów na dobrą zabawę to imprezy integracyjne dla firm oparte na konkretnym motywie przewodnim. Przede wszystkim wybór konkretnego tematu otwiera drogę do całego wachlarzu konkretnych gier, muzyki, cateringu, a przede wszystkim nadaje on wyrazistego charakteru. Jednym z najciekawszych i najoryginalniejszych pomysłów jest impreza motoryzacyjna na torze wyścigowym lub off-road. Dla wielu osób jest to szansa na spróbowanie czegoś zupełnie nowego, a przy okazji daje szansę na zorganizowanie różnego rodzaju warsztatów, gier i drobnych konkurencji, w których pracownicy mają okazję lepiej się poznać i nauczyć współpracy. Podstawą dobrej imprezy integracyjnej dla firm jest przede wszystkim połączenie odpowiedniego planu opartego na interesującym harmonogramie z ciekawym tematem. To także odpowiednie miejsce na rozrywkę i odpoczynek.

Uczestnicy imprez integracyjnych dla firm

Podstawą i głównym wyznacznikiem udanej imprezy bądź wyjazdu jest z reguły towarzystwo. Jak jednak powinno to wyglądać w przypadku imprez integracyjnych dla firm, w przypadku których nie mamy większego wpływu na listę zaproszonych gości? Wbrew pozorom i w tym zakresie pojawia się kilka możliwości, co do sposobu organizacji imprez firmowych. Przede wszystkim należy zdecydować, czy wydarzenie będzie dedykowane konkretnemu działowi przedsiębiorstwa, czy też dla wszystkich jednocześnie. Drugie pytanie brzmi, czy przełożeni powinni integrować się z pracownikami, czy też kadra zarządzająca będzie bawić się osobno. Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z różnych badań wynika jednak, że z reguły imprezy integracyjne dla firm są o wiele lepiej odbierane przez członków firmy, a także lepiej spełniają swoje główne założenia w momencie, gdy następuje pełna integracja między działami i szczeblami hierarchii w firmie.

Jakie elementy powinny zawierać imprezy integracyjne dla firm?

Organizowanie imprez integracyjnych dla firm na własną rękę bez udziału profesjonalnej agencji eventowej często nie kończy się najlepiej. Ilość elementów, które należy dopiąć na ostatni guzik, jest bardzo duża. Mowa tu o konieczności zaproponowania ciekawych, zabawnych, ale także wciągających warsztatów i gier, które zaangażują uczestników. Nie jest to łatwe. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór ciekawej i zajmującej samej w sobie propozycji takiej, jak chociażby impreza motoryzacyjna. Wówczas nietrudno o interesujące atrakcje, które dostarczą rozrywki i adrenaliny, a do tego sprowokują do spędzania czasu ze współpracownikami w sposób inny niż zwykle. Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym podejmujemy się organizacji imprezy firmowej. Najlepiej, kiedy są one poza biurem, w terenie zupełnie niezwiązanym z pracą wykonywaną na co dzień. Ciekawym pomysłem, choć wymagającym większych nakładów finansowych, jest także wyjazd integracyjny, w którym mogą wziąć udział także osoby towarzyszące.

Impreza motoryzacyjna, a może oficjalne spotkanie?

Firmowa codzienność zazwyczaj kręci się wokół życia biurowego, dlatego też imprezy integracyjne dla firm utrzymane w oficjalnym tonie zupełnie nie cieszą się popularnością. Spotkanie tego typu ma za zadanie zbudować więź między uczestnikami, pozwolić poznać się z innej strony i zobaczyć w innych nie tylko współpracowników, ale przede wszystkim ludzi. Dlatego też najlepiej sprawdzają się eventy o swobodnym charakterze, jednak z zachowaniem rozsądnych granic. Rewelacyjne są na przykład imprezy motoryzacyjne, gry miejskie, czy też off-road. Najlepszym sposobem na zorganizowanie wydarzenia, które zostanie docenione przez pracowników, jest po prostu zapytanie ich o zdanie, preferencje i oczekiwania, a następnie wspólne podjęcie decyzji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ