odkurzacz samochodowy

Dziś nie ma chyba posiadacza samochodu, który wyobrażałby sobie sprzątanie wnętrza wehikułu bez pomocy odkurzacza. To jasne, ale jaki odkurzacz samochodowy kupić? Tu już możemy być w kropce, bo co prawda odkurzacze samochodowe nie są tak liczne, jak te domowe, jednak jest ich już sporo. Zawsze więc stajemy przed wyborem, jaki odkurzacz do samochodu kupić?

Wybór odkurzacza do samochodu

Musimy wziąć pod uwagę, że we wnętrzu każdego pojazdu sporo jest zakamarków i miejsc trudno dostępnych, w których bardzo szybko zbierają się — nie wiadomo skąd — śmieci i śmietki. Mało tego, przez większą część roku wnosimy na swoim obuwiu i odzieży mnóstwo pyłów, pyłków i różnych zabrudzeń.
Trudno wyobrazić sobie czyszczenie i sprzątanie wnętrza samochodu bez odkurzacza. Na ogół potrafimy odróżnić odkurzacz samochodowy od tego domowego, nie mówiąc już o przemysłowym. To proste, schody zaczynają się, kiedy przychodzi nam zdecydować się na konkretny model.

Oczywiście najwygodniejsze są niewielkie, lekkie ręczne odkurzacze, ponieważ są poręczne w użyciu. To jest oczywiste i to nie wymaga zastanowienia.
Zastanowić powinniśmy się jednak nad tym, jak nasze przyszłe urządzenie ma być zasilane i jaki powinien być jego czas pracy.

Najwięcej w ofercie jest samochodowych odkurzaczy akumulatorowych. Decydują o tym zalety takiego rozwiązania. Nie chodzi tu tylko o brak kabli, które często irytują, bo przeszkadzają. Ponadto taki odkurzacz możemy mieć zawsze w samochodzie, pod ręką. Nie dość, że nie ma kabla, że nie ograniczają nas gniazdka elektryczne, to jeszcze takim urządzeniem łatwo manewrować. Dzięki małym gabarytom odkurzacza powinniśmy nim dotrzeć do każdego schowka, do każdego zakamarka. Minusem takiego odkurzacza jest ciężar. Akumulator waży, ale coś za coś. Chyba jednak większym minusem jest możliwość rozładowania akumulatora w środku sprzątania.

No dobrze, jeśli ktoś uważa, że takie urządzenie jest za ciężkie, ma alternatywę. Są bowiem odkurzacze samochodowe zasilane z gniazdka zapalniczki. Zwykle mają większą moc, jeśli porównać z akumulatorowymi odpowiednikami. Nie rozładują się też w trakcie sprzątania. Oczywiście przy tym modelu wraca nam problem z kablem, który zawsze się plącze i irytuje. Chyba jednak największą wadą jest w przypadku tego rozwiązania to, że wyczerpujemy akumulator w naszym samochodzie.

No i ostatni rodzaj odkurzacza samochodowego to urządzenie zasilane z klasycznego gniazdka. W tym przypadku będziemy sprzątać jedynie w garażu. Jednak i w tym przypadku wybierzmy odkurzacz mały i lekki.

Każdy wybór będzie dobry, jeśli spełni nasze oczekiwania. Jednak w każdym przypadku wybierajmy modele z bogatym wyposażeniem. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Źródło: https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-5-najlepszych-odkurzaczy-samochodowych.bhtml

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ