motocykl

Moment zakupu motocykla to dla wielu z nas spełnienie marzeń. Często czekamy na niego latami, odkładamy pieniądze i zastanawiamy się, jaki model wybrać. Długo analizujemy i rozważamy wszystkie za i przeciw. Żeby mieć pewność, że podejmujemy najlepszą decyzję, warto dobrze się do takiego zakupu przygotować. Co sprawdzić? Jak wybrać ideał? Skąd wziąć pieniądze na motocykl? Podpowiadamy!

Zadbać o finanse

Pierwszym krokiem do udanych zakupów jest budżet. Niestety zwykle nie stać nas na to, by od ręki wyłożyć kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup wymarzonego pojazdu. Mimo oszczędzania i długoletnich przygotowań najczęściej nie możemy sobie pozwolić na takie szaleństwa. Tutaj z pomocą przychodzą kredyty samochodowe i motocyklowe. Santander Consumer Bank – bank od kredytów ma w swojej ofercie kredyt, który możemy przeznaczyć również na zakup innego pojazdu. To świetnie rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy od lat marzą o własnym motorze, a nie mogli go kupić właśnie ze względu na niedostateczny budżet. Atrakcyjne warunki, wygodny okres spłaty aż do 72 miesięcy i akceptacja różnych źródeł dochodu – to tylko niektóre z zalet takiego rozwiązania. Kredyt na motocykl to bezpieczne rozwiązanie, o ile zaciągamy go w zaufanej, doświadczonej instytucji. Działajmy z głową, rozsądnie. Bierzmy kredyt tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że będziemy w stanie go spłacić. Warto wiedzieć, że takie wsparcie finansowe można też przeznaczyć na zakup np. quada.

Na zakupy z głową

Kiedy uda nam się już zorganizować budżet na zakup wymarzonego pojazdu, przyjdzie pora na poszukiwania tego jedynego. Żeby spełnić swoje marzenie i mieć pewność, że motocykl będzie nam służyć przez lata, musimy dobrze przygotować się do zakupów. Większość z nas decyduje się na zakup używanej maszyny – przynajmniej na początku. Tutaj trzeba zachować czujność. Oglądając kolejne modele, miejmy przy sobie doświadczonego znawcę motoryzacji. Niedoświadczone oko łatwo oszukać, dlatego warto wziąć ze sobą na oględziny kogoś, kto niejedno już widział.

Dokładnie oglądajmy wszystkie elementy pojazdu, sprawdźmy jego historię, dopytujmy o ewentualne naprawy. Warto porównać kolor lakieru na poszczególnych elementach – ewentualne różnice mogą nam zasugerować, że pojazd różne rzeczy już przeszedł. Bezwzględnie trzeba sprawdzić też dokumenty – czy numer VIN na ramie zgadza się z tym, który znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym. Nie kupujmy pod wpływem emocji – działajmy rozważnie, spokojnie, z głową. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie rozsądny zakup i prawdziwe spełnienie motocyklowych marzeń. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ