skute rmiejski

Skuter to coraz chętniej wybierany pojazd do miasta. Jego przewagi nad samochodem są oczywiste: jest zwinniejszy, łatwo można nim manewrować po ciasnych ulicach, bez problemu go zaparkujesz, a przy okazji zaoszczędzisz sporo na paliwie. Powstaje natomiast pytanie, jaki skuter miejski wybrać? Tutaj warto poważnie zastanowić się nad zakupem skutera z napędem elektrycznym, który pod kilkoma względami będzie dużo lepszą inwestycją niż skuter spalinowy. Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Dużo niższe koszty eksploatacji

Najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem skutera elektrycznego są ceny paliwa, które dziś mocno biją po kieszeni i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić w przewidywalnym okresie.

Owszem, ładowanie skutera elektrycznego drożejącym prądem również kosztuje, natomiast nieporównanie mniej niż tankowanie paliwa. Zwłaszcza, jeśli masz możliwość uzupełniania energii w akumulatorach w miejscu pracy (wielu pracodawców daje pracownikom wolną rękę, wspierając elektromobilność, nawet budując firmowe stacje ładowania) lub posiadasz własną instalację fotowoltaiczną.

Niskie koszty serwisowe

Wiele osób nie uwzględnia kosztów serwisowania skutera spalinowego, które mogą być naprawdę odczuwalne przy dzisiejszych cenach części, olejów i robocizny. W przypadku skutera elektrycznego te koszty są marginalne – odpada nam serwis olejowy, wymiana świec, dużo wolniej zużywają się hamulce, nie wspominając o trwałej jednostce napędowej.

Kluczowym elementem skutera elektrycznego, który ulega naturalnemu zużyciu, jest akumulator. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że nowoczesne ogniwa wytrzymują nawet 800 i więcej cykli ładowania, co w praktyce przekłada się na kilka lat spokojnej eksploatacji.

Spory zasięg na jednym ładowaniu

Tym, czego szczególnie obawiają się osoby zainteresowane zakupem skutera miejskiego z napędem elektrycznym, jest ograniczony zasięg. Jak to wygląda w rzeczywistości? Współczesne skutery, szczególnie wyposażone w dwa akumulatory trakcyjne, są w stanie przejechać między 100 a około 150 kilometrów na jednym ładowaniu.

Biorąc pod uwagę, że przeciętny dystans pokonywany w mieście nie przekracza 20 kilometrów w jedną stronę, to ładowanie skutera trzeba będzie planować z częstotliwością co około 3-4 dni (zakładając, że codziennie dojeżdżamy nim do pracy).

Względy ekologiczne

Podróżując skuterem miejskim z napędem zeroemisyjnym można mieć przyjemne poczucie, że robimy coś dobrego dla naszej planety. Taki skuter nie tylko nie emituje żadnych spalin, ale również jest bardzo cichy, co przyczynia się do poprawy komfortu życia w mieście.

Elektryczny skuter miejski – jaki wybrać?

Oferta skuterów z napędem zeroemisyjnym jest coraz większa i już dziś praktycznie każdy może znaleźć pojazd spełniający jego oczekiwania – tak pod względem zasięgu na jednym ładowaniu, jak i osiągów, masy całkowitej czy designu.

W poszukiwaniu skutera elektrycznego warto się zainteresować ofertą marki Super Soco, która proponuje kilka bardzo ciekawych modeli w zróżnicowanych cenach. Najtańszą propozycją jest kompaktowy model CUX (odpowiednik skutera spalinowego o pojemności 50cc), który możesz kupić już za 12 500 zł.

Jeśli oczekujesz dużego zasięgu na jednym ładowaniu, nawet do 140 kilometrów, to rozważ zakup modelu CPX z dwiema bateriami, który w wersji na 2022 rok kosztuje 26 900 zł, a na 2023 rok 27 900 zł (dostępny również w wariancie z jedną baterią).

To warto wiedzieć

Skutery elektryczne Super Soco kwalifikują się do rządowego programu „Mój Elektryk”. Dostępne są również atrakcyjne formy finansowania – kredyt oraz leasing dla firm.

W gamie modeli Super Soco znajdują się także szybkie, komfortowe motocykle elektryczne, które imponują efektownym designem, osiągami i świetnie sprawdzają się nawet w dłużej trasie.

Zajrzyj również do innego artykułu, z którego dowiesz się, że skuter miejski wcale nie jest propozycją tylko do miasta https://supersoco.pl/skuter-miejski-czy-aby-na-pewno-tylko-do-miasta-sprawdzamy/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ