Kurtki motocyklowe tekstylne – jak wybrać najlepszy model?

0
1709

Kurtki tekstylne na motocykl to obecnie najbardziej popularne modele, które możemy znaleźć w sprzedaży. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Wielu osobom kurtki motocyklowe kojarzą się przede wszystkim z tymi wykonanymi ze skóry naturalnej. Jednak aktualnie większość motocyklistów decyduje się na kurtki tekstylne, które także są w stanie zapewnić bardzo dobrą ochronę podczas jazdy, a przy tym są również wyjątkowo komfortowe.

W sklepach z odzieżą motocyklową czekają różnorodne kurtki na motocykl, w tym także modele od uznanych producentów, na przykład kurtka Dainese, kurtka Revit czy też kurtka Rukka. Zatem, jaka tekstylna kurtka na motor będzie najlepsza?

Dobra kurtka tekstylna na motocykl – czyli jaka?

Kurtka motocyklowa ma na celu zapewnienie użytkownikowi nie tylko właściwej ochrony przed skutkami ewentualnych wypadków, ale również powinna cechować się optymalnym poziomem komfortu w zróżnicowanych warunkach.

Dzisiaj tekstylna kurtka na motocykl wybierana jest przez większość motocyklistów, w tym zarówno przez właścicieli szybkich ścigaczy, jak również przez pasjonatów jazdy turystycznej. Czym zatem powinna cechować się dobra kurtka motocyklowa z tekstyliów?

  • Materiał

Przede wszystkim ważna jest jakość zastosowanych materiałów, które powinny zapewniać trwałość i odporność, a także właściwą ochronę dla motocyklisty. Kurtki tekstylne wykonuje się albo w całości z tekstyliów, albo też łączone są one z elementami ze skóry naturalnej – takie połączenie stosuje się głównie w kurtkach sportowych.

Zewnętrzny materiał kurtki często pokrywany jest także specjalnymi membranami, które mają na celu zapewnienie dodatkowej ochrony przed czynnikami pogodowymi – deszczem i wiatrem. Membrany są najczęściej wypinane. Gdy szukamy kurtki cieplejszej, możemy wybrać model z podpinką ocieplającą.

  • Ochraniacze

Za bezpieczeństwo motocyklisty odpowiadają zastosowane w kurtce protektory, czyli specjalne ochraniacze.

Są one umieszczone przede wszystkim na łokciach i na ramionach, czyli w miejscach najbardziej narażonych na urazy. Kurtki mogą posiadać także specjalne kieszenie przeznaczone na ochraniacze pleców.

Zwróćmy uwagę, czy protektory są certyfikowane – możemy mieć wtedy pewność, że wybrana kurtka na motor będzie mogła zapewnić nam właściwy poziom bezpieczeństwa.

  • Wentylacja

Aby jazda była komfortowa, warto też wybrać model z dopracowanym systemem wentylacji, który będzie doprowadzał do kurtki świeże powietrze.

  • Krój

Nie bez znaczenia jest też krój kurtki, który ma zapewniać dobre dopasowanie dla wygodne jazdy. Kurtki damskie różnią się od kurtek męskich, dlatego też wybierajmy model przeznaczony dla swojej płci.

Aby kurtka motocyklowa była lepiej dopasowana oraz bardziej komfortowa, stosuje się także specjalne elastyczne wstawki, a także regulacje, na przykład na mankietach rękawów oraz w pasie, by pasowała perfekcyjnie.

W kurtce powinny także znaleźć się kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne ułatwiające przechowywanie.

Wybrane modele posiadają także zamek umożliwiający spięcie kurtki ze spodniami i stworzenie kombinezonu.

Nie zapominajmy też o właściwym rozmiarze – kurtki motocyklowe nie mogą być ani za duże, ani za małe.

Gdzie można kupić dobrą kurtkę tekstylną na motocykl?

Dzisiaj tekstylne kurtki na motor można kupić w praktycznie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż artykułów motocyklowych. Do dyspozycji mamy wiele uznanych marek, w tym między innymi kurtki Dainese, kurtki Revit czy kurtki Rukka. Warto zapoznać się z różnymi modelami, aby wybrać ten najlepszy. W zakupach mogą pomóc nam także dostępne w sieci opinie.

Większość motocyklistów woli kupować kurtki motocyklowe stacjonarnie – na miejscu można przejrzeć różne propozycje i przymierzyć wybrane kurtki. Zdarza się jednak, że w okolicy nie możemy znaleźć żadnych sklepów motocyklowych lub też ich asortyment jest ograniczony. Wtedy warto pomyśleć o złożeniu swojego zamówienia przez internet.

Wiele modeli markowych kurtek motocyklowych męskich oraz damskich można znaleźć w asortymencie sklepu motocyklowego MSC – Motocyklowe Centrum Serwisowe. Oferuje on dostęp do szerokiej gamy kurtek motocyklowych Dainese, Revit oraz Rukka.

Zatem dobra tekstylna kurtka motocyklowa to doskonały wybór dla każdego motocyklisty, który szuka połączenia komfortu i bezpieczeństwa. Z różnymi polecanymi modelami do jazdy na motocyklu można zapoznać się już teraz on-line!

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ