Wypożyczając auto z wypożyczalni warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów, aby transakcja przebiegła prawidłowo. Przede wszystkim przy odbiorze auta trzeba sprawdzić dokładnie jego stan techniczny, aby w razie czego nie ponieść z tego tytułu poważnych kosztów finansowych.

Niektóre firmy wypożyczające samochody liczą na to, że klient nie zauważy usterek technicznych, a potem można domagać się z tego tytułu odszkodowania. Klient przyjmując auto i podpisując umowę nie ma potem możliwości udowodnienia tego, iż dana usterka była w aucie przed wynajmem i nie miał on wpływu na jej powstanie.

Ubezpieczenie auta z wypożyczalni

Zainteresowane osoby powinny też zwrócić uwagę na to, czy w cenie wynajmu znajduje się ubezpieczenie OC i AC. Jeśli tak nie jest, to warto rozejrzeć się za innymi ofertami, ponieważ nie powinno korzystać się z takich ofert, które nie są kompletne. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dzienny limit pokonywanych kilometrów, a więc czy jest takie ograniczenie i ile kosztuje ewentualna dopłata za każdy kolejny kilometr. Zwykle wypożyczalnie dają wypożyczającym auta, które są tankowane do maksimum, a więc warto zadbać o to, aby zatankować auto przed oddaniem do wypożyczalni, ponieważ można potem z tego tytułu również ponieść dodatkowe koszty.

Auto z wypożyczalni – kto może prowadzić ?

W wielu sytuacjach wypożyczalnie aut zastrzegają sobie to, iż auto może być prowadzone jedynie przez kierowcę, który podpisuje umowę z wypożyczalnią. Oczywiście nie jest to standard, ponieważ w niektórych wypożyczalniach można dogadać się z właścicielami, iż auto będzie mogło być kierowane np. przez jakiegoś innego kierowcę i nie poniesie się żadnych dodatkowych kosztów związanych z takim udogodnieniem. Warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi zapisami, które znajdują się w podpisywanej umowie, aby mieć pewność na jakich konkretnie warunkach danej osobie wypożyczane jest auto. Wypożyczając samochód z wypożyczalni dobrze jest sprawdzić też to, czy jest to auto nowsze, czy też starsze, ponieważ skorzystanie z drugiej opcji jest dość ryzykownym posunięciem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMyjnia ręczna Mokotów
Następny artykułMyjnia ręczna Łódź
Redakcja ASmoto.pl

Motoryzacja uzależnia, mnie na pewno! Od lat pasjonat, a od niedawna rajdowiec amator.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ