Przez wiele lat garaże blaszaki kojarzyły się wyłącznie z brzydotą i bylejakością. Do dzisiaj długie rzędy garaży z blachy, które najlepsze lata świetności mają dawno za sobą, straszą na wielu podwórkach i osiedlach z wielkiej płyty. Nowoczesne garaże blaszane zupełnie tych konstrukcji nie przypominają. Dzisiaj garaż metalowy jest nie tylko stylowy, ale także zapewnia funkcjonalność podobną do tej, jaką oferują garaże murowane.

Trwałość, solidność i funkcjonalność

Na rynku wciąż można spotkać proste garaże z blachy ocynkowanej o nieskomplikowanej konstrukcji z kątowników, ponieważ są one niezastąpione jako garaże o charakterze przejściowym, tymczasowym. Można je bardzo szybko zarówno wznieść na posesji, jak i potem rozłożyć, gdy powstają okoliczności sprzyjające wybudowaniu trwalszej i bardziej estetycznej konstrukcji. Jednak równie dobrze garaż metalowy może być wzniesiony z myślą o wieloletniej eksploatacji. Wówczas taka konstrukcja może być wykonana w całości z profili zamkniętych, co daje jej większą sztywność i wytrzymałość na różne obciążenia. Dodatkowo taki garaż można ocieplić styropianem, dzięki czemu będzie on skutecznie zapewniał komfort użytkowania nawet podczas srogiej zimy.

Elegancki blaszak? Jak najbardziej!

Niektóre firmy zdały sobie sprawę, że dzisiaj coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do estetyki budynków gospodarczych. Dlatego też zaczęły dostarczać wysokiej jakości produkty, które dotychczas z tą estetyką niewiele miały wspólnego. Garaż metalowy klasy premium może więc dzisiaj do złudzenia przypominać garaż murowany lub drewniany. Przykładowo firma CGT specjalizująca się w produkcji takich garaży doskonały efekt estetyczny uzyskuje poprzez zastosowanie od wewnątrz blachy, a od zewnątrz ocieplenia ze styropianu pokrytego tynkiem. Kolejnym modnym rozwiązaniem jest pokrycie garażu blachą drewnopodobną, która imituje naturalne drewno z wyglądu, zachowując jednak właściwości i trwałość blachy. Najlepsze konstrukcje metalowe mają dzisiaj bardzo precyzyjnie wykonaną obróbkę blacharską wokół narożników czy dachu, dlatego w całości robią wrażenie bardzo solidnych i atrakcyjnych wizualnie.

Choć cena garażu blaszanego z najwyższej półki jest kilkukrotnie wyższa od ceny zwykłego blaszaka, to jednak wciąż jest dużo niższa niż cena garażu drewnianego lub murowanego. Dzięki odpowiedniej konstrukcji garaż blaszany może mieć podobne właściwości jak garaże drewniane i murowane, a także być równie stylowy jak one. A skoro tak, to po co przepłacać?

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ