W dzisiejszych czasach nie wystarczy być już tylko dobrym w swoim fachu, trzeba się wyróżniać i być widocznym. Wiedzą o tym wszyscy, także Ci, którzy prowadzą własne warsztaty samochodowe. Doświadczeni mechanicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pierwszych klientów do warsztatu przyciąga nie ich wyjątkowy talent i smykałka do samochodów, ale przede wszystkim profesjonalnie wyglądający warsztat.  Każdy zakład samochodowy, mniejszy czy większy, powinien posiadać urządzenia,  które poradzą sobie z naprawą praktycznie każdego modelu samochodu. Chodzi tu głównie o samochody stworzone zgodnie z najnowszymi technologiami, wymagające szczególnego zaangażowania elektroniki i komputerów.

Jakie urządzenia powinny znaleźć się w profesjonalnym warsztacie samochodowym? Poza umiejętnościami mechanika  samochodowego liczą się także maszyny w najnowszych technologiach, dlatego też każdy zakład samochodowy powinien mieć na stanie takie urządzenia, którymi będzie można zbadać i naprawiać poszczególne systemy samochodowe:

  • układy elektroniczne,
  • układy klimatyzacji,
  • układy spalinowe.

Wszystkie nowoczesne maszyny do mechaniki samochodowej wymagają od mechanika ciągłej aktualizacji wiedzy. Konstrukcja samochodów opiera się na mechanice, elektronice, informatyce, telematyce i integracji systemów, które najzwyczajniej w świecie trzeba dobrze znać i rozumieć, by umieć je naprawić. Wyposażenie warsztatu magneti marelli (https://wyposazeniemm.pl) to gwarancja profesjonalizmu i przyciągnięcia klientów.

diagnostyka

Wśród urządzeń, które powinny się znaleźć w warsztacie samochodowym nie powinno zabraknąć między innymi:

  • lamp warsztatowych, które pozwalają dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc i sprawdzić je dokładnie – lampy występują w różnych wielkościach i kształtach, dobrze jest mieć ich kilka na stanie, dzięki zastosowaniu technologii Led są bardzo wydajne;
  • ładowarki do akumulatorów – tego po prostu nie może zabraknąć w żadnych zakładzie samochodowym, często auto przyjeżdża do naprawy z już rozładowanym akumulatorem, a mechanik, żeby ocenić szkody i usterki musi je odpalić, bez naładowanego akumulatora nie jest to możliwe;
  • blokady rozrządu, ponieważ rozrząd to koszmar samochodowy wielu kierowców, trzeba go pilnować, sprawdzać, naprawiać małe usterki; zestaw do blokady rozrządu pozwala na ustawienie całego systemu i wyregulowanie go w poszczególnych silnikach samochodowych;
  • urządzenia do geometrii samochodowej; odpowiednie ustawienie kół i osi pojazdu to gwarancja bezpieczeństwa jazdy, urządzeni do geometrii pozwalają precyzyjnie ustawić samochód i skontrolować poszczególne parametry, to wszystko składa się i na sprawdzenie prawidłowości osi, jak i jej regulację.

Wszystkie urządzenia na warsztacie samochodowym należy regularnie serwisować i konserwować, by uniknąć ich szybkiego zużycia. Dzięki temu koszty poniesione przez mechaników będą mniejsze.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ