Odzież motocyklowa – czyli czego potrzebuje prawdziwy motocyklista

Każdego, kto nie jeździ motocyklem, dziwi widok ubranego w kurtkę motocyklisty w upalny, letni dzień. Jednak Ty doskonale wiesz, że nic nie zapewnia takiego komfortu jazdy i nie podnosi bezpieczeństwa, jak profesjonalna odzież motocyklowa. Jakie elementy powinien mieć w szafie każdy motocyklista i jak podniosą one komfort jazdy? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Kurtki motocyklowe

Kurtki motocyklowe posiadają bardzo wiele funkcji, które podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo osób poruszających się na jednośladach. Podstawę stanowią wodoodporne oraz wiatroszczelne membrany. Umożliwiają jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych. Bardzo ważne jest równie to, by kurtka była wykonana z oddychających materiałów, dzięki czemu ciało motocyklisty będzie miało nieustanny dostęp do świeżego powietrza. W chłodniejsze dni ważną funkcję pełnią również odpinane, ocieplane podszewki.

Na rynku dostępne są kurtki wykonane ze skóry lub materiałów syntetycznych. Popularne są modele, które posiadają ochraniacze w newralgicznych miejscach, np. na łokciach, lub mają elementy ułatwiające mocowanie dodatkowych ochraniaczy. Odzież motocyklowa w ofercie MaxiBike.pl posiada bardzo szeroki wybór kurtek.

Buty

Buty motocyklowe muszą dobrze utrzymywać się na stopach oraz gwarantować pełną stabilność i swobodę ruchów. Najczęściej wykonywane są ze skóry, która dodatkowo pokrywana jest PU. Wnętrze powinno zawierać pokrycie z materiału mesh, który gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Stabilność gwarantuje zapinanie na zamki lub rzepy, w zależności od modelu.

Buty na motor a bezpieczeństwo

Newralgiczne punkty stopy wymagają szczególnej ochrony, by w czasie ewentualnego upadku nie odnieść kontuzji. Dlatego buty posiadają wzmocnienia w takich punktach jak:

 • palce,
 • pięty,
 • stawy skokowe,
 • ścięgna Achillesa.

Buty motocyklowe zwykle są wysokie, dlatego chronią również golenie. Natomiast antypoślizgowe podeszwy przyczyniają się do utrzymywania stabilnej pozycji na motocyklu.

Odzież motocyklowa – spodnie

Dobre spodnie na motor muszą się charakteryzować podobnymi właściwościami co kurtki. Tutaj również konieczne są wiatroszczelne i wodoodporne membrany oraz termiczne podszewki. Aby zakres ruchów motocyklisty pozostał nieograniczony konieczne jest zwiększenie elastyczności na kolanach przy jednoczesnej poprawie ochrony tych miejsc.

Odzież motocyklowa – inne elementy

Ponadto każdy motocyklista powinien wyposażyć się również w liczne akcesoria, które dodatkowo poprawiają jego komfort oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy.

 • Rękawice – także wodoodporne, wiatroszczelne i oddychające. Wiele modeli posiada twarde elementy chroniące dłonie w czasie upadków.
 • Kominiarki – chronią twarz przed podmuchami zimnego wiatru, który towarzyszy w czasie jazdy.
 • Kamizelki – skórzane, które dodają motocyklowego wyglądu lub odblaskowe, poprawiające bezpieczeństwo.
 • Bielizna termoaktywna – doskonale oddychające, wyprowadzająca wilgoć na zewnątrz oraz regulująca temperaturę ciała do optymalnych 37 stopni.

Kaski motocyklowe

Kaski to wyposażenie obowiązkowe. Nie tylko podnoszą one bezpieczeństwo, ale również poprawiają aerodynamikę oraz zapewniają głowie odpowiednią wentylację. Najważniejszą cechą kasku jest wytrzymałość jego skorupy. Nowoczesne kaski są wykonywane z takich materiałów jak włókno szklane, węglowe lub aramidowe. Dzięki temu oprócz wytrzymałości charakteryzują się również niską masą. Znacznie zwiększa to komfort motocyklisty. Ponadto jakościowe kaski powinny posiadać również takie cechy jak:

 • szyba chroniąca przed promieniami słońca,
 • łatwa w obsłudze, zatrzaskowa klamra,
 • elementy odblaskowe,
 • dodatkowo uszczelniana szyba w celu zmniejszenia hałasu.

Nowoczesny, wysokiej jakości kask powinien ważyć około 1,5 kilograma. Kaski motocyklowe w sklepie MaxiBike.pl to wybór bezpiecznych i funkcjonalnych kasków w przystępnej cenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ