Jeśli masz uszkodzony dźwig lub potrzebujesz konserwacji i chcesz uzyskać więcej informacji na temat naprawy, ten poradnik dla kupujących jest dla ciebie. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać wszystkie istotne informacje, których możesz potrzebować podczas naprawy dźwigów lub, jeśli chcesz natychmiast skontaktować się z nami, znajdź nasze dane na dole tej strony.

Porozmawiaj z ekspertami o naprawie dźwigów (w tym dźwig hds). Jeśli twój dźwig (na przykład dźwig hds) jest uszkodzony i nie nadaje się do użytku, ważne jest, abyś przestał go używać natychmiast, ponieważ wyniki operacji podnoszenia i opuszczania, które przeprowadzasz, są nieprzewidywalne. Poza tym, jeśli nie masz w pełni wykwalifikowanej osoby na miejscu, która ma doświadczenie w pracy z twoim rodzajem sprzętu dźwigowego, ważne jest również, aby naprawiał ją tylko ekspert.

Istnieje różnica między naprawą żurawia a konserwacją żurawia, a jeśli chcesz uniknąć konieczności naprawy twojego sprzętu, upewnij się, że cały czas dokładasz starań w dbaniu o swój żuraw. Oznacza to, że należy go używać i przechowywać w stanie spoczynku w odpowiednich warunkach, a także nigdy nie wywierać na niego zbyt dużego nacisku, podnosząc zbyt duży ciężar.

Jakie naprawy możesz przeprowadzić?

Niekoniecznie musisz zostawiać wszystkich napraw ekspertom, a są pewne działania i naprawy, które możesz wykonać bez potrzeby wzywania wyspecjalizowanego serwisu. Jeśli możesz wyraźnie stwierdzić, na czym polega problem i jest to prosta usterka, być może poluzowana lub ułamana śruba, powinno to być zadanie na tyle łatwe, abyś sam to naprawił. Jeśli twój dźwig wydaje się nieco sztywny, a to powoduje, że nie działa prawidłowo, być może wystarczy jakieś proste smarowanie.

Biorąc pod uwagę, że do obsługi bardziej skomplikowanych elementów sprzętu dźwigowego (również jeżeli chodzi o dźwig hds) potrzebna jest kompetentna i w pełni wykwalifikowana osoba, istnieje duża szansa, że prędzej czy później do swojego ekwipunku będziesz musiał wezwać ekspertów.

Co mówi prawo

Prawo jest surowe, jeśli chodzi o sprzęt do podnoszenia, a chociaż możesz chcieć dokonać pewnych napraw samodzielnie, wytyczne wymagają, aby twój dźwig był kontrolowany w regularnych odstępach czasu przez cały rok przez eksperta. Ma to na celu sprawdzenie, czy sprzęt jest w dobrym stanie i abyś mógł otrzymać certyfikat potwierdzający to. Okresy między poszczególnymi urządzeniami są różne i musisz uzyskać te informacje od swojego dostawcy.

Dowiedz się więcej

Jeśli planujesz zakup sprzętu, takiego jak hakowiec, dźwig hds, przyczepa ciężarowa lub podłodziowa, albo twoje sprzęty wymagają konserwacji lub naprawy – już dziś skontaktuj się z przedstawicielem firmy King ze Słupska. Odwiedź stronę internetową www.i-king.pl aby poznać szczegóły oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ