Zależy ci na tym, aby kupić auto z drugiej ręki? Teraz na taką opcję decyduje się większość Polaków, głównie ze względu na ceny. W poszukiwaniu auta możemy udać się do komisów. Czy jednak to najlepsze rozwiązanie?

Komisy samochodowe były popularne przed laty – co weekend zbierały się na nich setki osób poszukujące auta do zakupienia czy też po prostu oglądające proponowane modele. Rodzinne wyprawy do komisów nie były wtedy niczym dziwnym.

Teraz jednak ich popularność maleje. Dlaczego? To głównie kwestia internetu – dzisiaj większość z nas rozpoczyna swoje poszukiwania w sieci, gdzie na wyciągnięcie ręki, a raczej myszki mamy setki tysięcy ogłoszeń z całego kraju.

Nie oznacza to jednak wcale, że komisy już nie istnieją – nadal spotkamy je w wielu lokalizacjach. Odwiedza je sporo osób, które chcą zobaczyć samochody na żywo. Musimy jednak pamiętać, że nawet wtedy jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Na co powinniśmy uważać?

W komisach samochodowych znajdziemy mnóstwo pojazdów – zarówno z polskiej, jak i zagranicznej dystrybucji. To właśnie pojazdy z zachodu Europy stanowią dzisiaj dużą część ofert autokomisów. Kuszą niskimi cenami i nowoczesnym wyposażeniem. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze są to oferty warte zaufania.

Gdy nie znamy się na kwestiach motoryzacji, możemy stać się ofiarą oszustwa. Handlarz poleci nam pojazd w złym stanie, nie wspomni o jego usterkach, a w efekcie możemy stać się właścicielami auta, które będzie wymagało od nas sporych nakładów finansowych już od samego początku.

Najlepiej wobec tego wybierać się na zakupy z kimś, kto na autach się zna. Gdy nie mamy takiej możliwości, zapytajmy znajomych – być może ktoś może nam pomóc? Zapytajmy, czy możemy udać się z autem do serwisu. Także istnieje możliwość wynajęcia specjalistów sprawdzających auta.

Gdzie możemy więc kupić auto bezpiecznie? Gdy nie chcemy narażać się na niebezpieczeństwo, warto sprawdzić komis Ford i innych marek. Komisy tego rodzaju prowadzone są w salonach dealerskich. Wprawdzie ceny są nieco wyższe, ale mamy pewność co do stanu auta i otrzymujemy na nie gwarancję!

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ