Wielu z was pewnie słyszało już o usługach samochodu na minuty, które nie tylko w Polsce, ale także w wielu miejscach na całym świecie, zyskały dużą popularność. Na wybór takiej opcji oraz jej popularność wpływa wiele czynników. Z pewnością jedną z nich jest utrzymanie własnego samochodu.

W przypadku usług car sharingu nie musimy posiadać własnego samochodu, a do tego jest to bardzo dobra alternatywa dla wypożyczalni samochodów oraz taksówek, czy tym bardziej komunikacji miejskiej. Firmą, która zapoczątkowała usługi car sharingu w Polsce jest firma 4Mobility.pl. Swoje usługi oferują na terenie Warszawy, jeśli jesteście zainteresowani tanim i ekonomicznym podróżowaniem, to warto sprawdzić ich usługi.

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia car sharingu. Ogólnie tym mianem określa się usługę wspólnego korzystania z samochodów osobowych. W takiej usłudze mamy możliwość wypożyczania samochodów na minuty, bądź też godziny. W całej Polsce znajdziemy już kilka oddziałów firmy 4Mobility, a duża popularność, z pewnością wpłynie na poszerzenie działalności o kolejne miasta.

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy omawianym car sharingiem, a zwykłym wynajmem samochodów z wypożyczalni, to do głównych różnic możemy zaliczyć to, że car sharing jest wynajmem krótkoterminowym. Możemy przez to rozumieć, że możemy wypożyczyć taki samochód, na przykład chcąc zrobić zakupy w sklepie. Dodatkowo usługę taką możemy zamówić ze swojego smartfona, posiadając odpowiednią aplikację oraz z kontem w serwisiem 4Mobility. Sami określamy czas, na jaki chcemy wypożyczyć samochód, a za usługę płacimy jedynie podczas korzystania z samochodu.

Takie usługi posiadają również wiele innych zalet, na przykład takich, że wypożyczane samochody są zatankowane, a w razie braku paliwa można skorzystać z dołączonej karty paliwowej. Także to, że nie musimy płacić ubezpieczenia za samochód, martwić się jego serwisem, a nawet nie mając konieczności jego zakupu, jest dużym plusem.

Aby korzystać z serwisu 4Mobility.pl musimy jedynie posiadać aktualne prawo jazdy, własnego smartfona, a także kartę kredytową, bądź płatniczą. Naprawdę warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ